>

AŞK - CİNSELLİK

Sertleşme Sorunu

İşte yanlış bilinen doğrular...
 
   
 
 
     

Erkekte sertleşme sorunu sık görülen ve de tedavi edilebilir bir durum. Ancak soruna yol açan nedenlerin doğru belirlenmesi tedavi için hayati önem taşıyor.

YANLIŞ: TÜMÜYLE KAFANIZDA YARATTIĞINIZ BİR SORUNDUR.

Doğru: Son 25 yılda sertleşme sorunlarının tıbbi bir durumdan kaynaklandığı açıklığa kavuşmuştur. Sertleşme sorununun çoğunlukla psikolojik bir yönü olsa da (depresyon, endişe ve stresin rolü olabilir), hemen her zaman fiziksel bir nedeni vardır.

YANLIŞ: SERTLEŞME SORUNU YALNIZCA YAŞLI ERKEKLERDE GÖRÜLÜR.

Doğru: Bu durum 40 yaşın üzerindeki erkeklerde daha sık görülmekle birlikte, her yaştaki erkekte meydana gelebilir. Yapılan yeni bir çalışma, 40 ile 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yarısının zaman zaman sertleşme sağlama ve sürdürmede sorun yaşadığını ortaya konmuştur.

Sertleşme sorunlarının oranı yaşla birlikte artsa da, tek başına yaşlanma sertleşme sorununun bir nedeni olarak görülmemektedir. Sertleşme sorunlarının yaşlı erkeklerde daha sık görülmesinin nedeni, yüksek kan basıncı gibi yaşa bağlı hastalıklardır.

YANLIŞ: KALP HASTALIĞINIZ VARSA CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK KALP KRİZİNE YOL AÇABİLİR.

Doğru: Kalp hastalığı önemli bir tıbbi durumdur ancak cinsellikten zevk alamayacağınız anlamına gelmez. Kalp hastalığı nedeniyle tedavi gören pek çok erkekte, sertleşme sorunu da güvenli ve etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Sertleşme sorunu ile ilgili herhangi bir tedaviye başlamadan önce, kalbinizin cinsel aktivite için fiziksel gereksinimleri karşılayabilecek güçte olup olmadığını doktorunuza sormalısınız.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>