>

AŞK - CİNSELLİK

Sevgililer Günü’nde Kırmızı Renkli Hediyeler Tercih Edilmedi!!!

Sevgililer Günü’nde her yer aşkın rengi kırmızıya büründü.
 
   
 
 
     

Morhipo.com’un satış analizine göre ise bu yıl sevgililer günü hediyelerinde kırmızı en az tercih edilen renk oldu.

Morhipo.com, sevgililer günü alışveriş verilerini açıkladı. Bu yıl sevgililer günü dönemi için yapılan kampanyaların satış rakamları 2017 satışlarının 1,5 katına ulaştı. Ciroda görülen bu %51’lik artışa göre bu yıl sevgililer gününü kutlayanların sayısı yükseldi.

Morhipo.com, Sevgililer Günü kampanyalarını 22 0cak-14 Şubat tarihleri arasında düzenledi. Bu kampanyaların satışlarını analiz eden Morhipo.com, hediye satın alma davranışlarına ilişkin şaşırtıcı sonuçlara ulaştı. Satılan ürünlerin renk dağılımı incelendiğinde, ilk sırayı açık arayla siyah renkli ürünler aldı. Aşkın rengi “kırmızı” ise şaşırtıcı bir biçimde son sıralarda yer alıyor. Lacivert ve beyaz renkli ürünler çok tercih edilirken; kahverengi ve yeşil renkli ürünlerde kırmızı renkle beraber son sıralarda bulunuyor.

En çok iç giyim ve kozmetik ürünü hediye ettik

Sevgililer Günü’nde Morhipo’nun rekortmen kategorileri kozmetik ve iç giyim ürünleri oldu. Kozmetik satışları geçen yıla oranla %280 artarken, iç giyim satışları ise %215 arttı. Kozmetik kategorisinde en fazla bakım kremleri ve parfümler tercih edildi. İç giyim kategorisinde ise iç çamaşırı ve ev tekstil ürünleri tercih edildi. İlginç olan bir diğer veri ise iç giyim kategorisinde bile beklenilenin aksine kırmızı ürünlerin tercih edilmemesi oldu.

Kadınlar hediye arayışına bir ay öncesinde başlıyor

22 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında yapılan alışverişler geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında kadınların bu yıl erkenci, erkeklerin ise son dakikacı olduğu ortaya çıktı. Kadınların erkek kategorisinden aldığı hediyelere bakılınca kadınların Sevgililer Günü alışverişlerine Ocak ayında başladıkları tespit edildi. Erkek kullanıcılar ise 14 Şubat’a geri sayımın başladığı günlerde hediye telaşına girerek, hediyelerini son dakika almayı ve “hızlı gönderi” seçeneğini kullanmayı tercih ettiler.

Gençler Sevgililer Günü’nü daha çok önemsiyor


Yaş dağılımına bakıldığında ise; yapılan toplam alışverişin %42’sinin 25-34 yaş aralığındaki kullanıcılara ait olduğu ortaya çıktı. Bu da gösteriyor ki gençler sevgililer günü daha çok önemsiyor. 35-44 yaş arası kullanıcılarda ise sevgililer günü kampanyalarından alışveriş yapanların oranı ise %28 oldu.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>