>

SAĞLIKLI YAŞAM

Detokslu İçeriklere Ne Dersin?

Yağ hücrelerini yakan Slimmer Juice veya sindirim sistemini hızlandıran Wakerfall
 
   
 
 
     

YAĞ HÜCRELERİNİ YAKAN SLIMMER JUICE

Malzemeler

2 adet portakal, 1 dilim ananas, 1 dal kereviz sapı, 3 adet çilek

Hazırlanışı:

Kabuğunu soyduğunuz ananas ile kereviz sapını katı meyve sıkacağında sıkın, ardından 2 portakalın suyunu çıkarın. Şimdi tüm malzemeleri 2-3 adet buzla birlikte blenderde karıştırdıktan sonra, posasıyla birlikte bardağa dökün.

Kaç kalori:

Bir bardak ortalama 153 kalori.

Nasıl etki ediyor:

Ananas, protein sindiren ve zayıflamayı sağlayan bir enzim olan "bromelain" sayesinde vücudun su tutmasını önlüyor. En önemlisi de vücuttaki yağı etkili bir şekilde eriterek kilo vermeye yardımcı oluyor. Kereviz sapı idrar söktürüyor ve vücuttaki fazla suyu dışarı atıyor. C vitamini deposu portakal sindirim ve hazmı kolaylaştırırken, çilek de vücuttaki ödem ile toksinlerin atılmasına destek oluyor.


SİNDİRİM SİSTEMİNİ HIZLANDIRAN WAKERFALL

Malzemeler

4 adet havuç, 1 adet elma, 1 adet kereviz sapı, 3 dal maydanoz.

Hazırlanışı:

Havuç, elma ve kereviz sapını

Katı meyve sıkacağında sıkın. Hazırlamış olduğunuz malzemeleri, maydanoz ve buzla birlikte, 2 dakika boyunca blenderda karıştırdıktan sonra bardağa boşaltın.

Kaç kalori:

Bir bardak ortalama 110 kalori

Nasıl etki ediyor:

C vitamininden zengin olan elma sindirimi kolaylaştıran bir özelliğe sahip. A vitamini boşta olmak üzere bünyesinde birçok vitamini bulunduran havuç da hazmı kolaylaştırıyor. Potasyum,kükürt, kalsiyum ve magnezyum yönünden zengin bir besin olan maydanoz ise sindirim enzimlerini uyararak, sindirim rahatsızlıklarının giderilmesine katkı sağlıyor. Kerevizin sapı da sindirimi kolaylaştırıcı etkiye sahip.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>