>

AŞK - CİNSELLİK

Sizi ciddiye alıyor mu?

Ciddi bir ilişki yaşamak isteyen erkek kadında ne gibi özellikler arar? Bu haberimizi okumadan yeni ilişkiye başlamayın.
 
   
 
 
     
‘Stop Getting Dumped’ kitabını kaleme alan ünlü köşe yazarı Lisa Daily bu sorunun altını çizerek bu konu hakkında konuştuğu yüzlerce bekar erkeğin anlattıklarından yola çıkıyor ve bize bazı gerçekleri açıklıyor.Daily’e göre erkeklerin ciddi bir ilişki yaşayacağı kadınları seçerken dikkat ettiği özellikler şunlar: Erkeğe bağımlı olmayan, kendine ait bir hayatı olan kadınlar Daily erkeklerin kendi ayakları üzerinde durabilen, kendine ait bir sosyal çevresi olan ve kendine özen gösteren kadınlarla ciddi beraberlikler yaşamak istediklerini söylüyor ve ekliyor: ‘Bayanlar, dünyadaki var olma nedeninizin beraber olduğunuz erkek olmaması gerekiyor. Başka bir deyişle hayalini kurduğunuz hayata başlamak için bir erkeğin ortaya çıkıp sizi bir yerlere sürüklemesini beklemeyin’.

İlk hareketi karşısındakinden bekleyen kadınlar

Daily kadının yeni tanıştığı bir adamla görüşmek istediğini söylemesinin yanlış olduğunu, bir kadının ilk hareketi daima karşı taraftan beklemesi gerektiğini söylüyor. Bunun nedenini ise şöyle açıklıyor:

Eğer buluşmaları ayarlayan kişi kadınsa o zaman erkeğin onunla gerçekten görüşmek isteyip istemediğini asla bilemeyecektir’.

İlk etapta cinselliğini ön plana çıkarmayan kadınlar

Daily yeni bir ilişkiye başlayan kadının beraber olduğu kişiyle birlikteyken cinsellikten çok fazla bahsetmesinin doğru olmadığını belirtirken birlikteliğin ilk günlerinde kadının en fazla erkeğin koluna girmesinin ya da bacağına dokunmasının doğru olacağını, ilişkinin ilerleyen safhalarında bu hareketlerin de kendiliğinden gelişeceğini ve erkekle yakınlaştıkça cinsel konularda daha rahat davranabileceğini söylüyor.

Hemen seks yapmayan kadınlar

Cinsel devrim çok uzun zaman önce gerçekleşmiş olabilir ve insanlar artık ‘saf ve beyaz gelin’ hayalleri kurmuyor olabilir ama seks yine de bir ilişki içinde büyük bir adım olarak görülüyor. Daily birçok kadının hala seksin bir ilişkideki dinamikleri ne kadar hızlı değiştirdiğinin farkında olmadığını söylüyor ve ekliyor: ‘Kadınlar seks yaptıktan sonra ‘yakınlaşma’ hormonu olarak bilinen oxytocin hormonu salgılar. Birçok araştırmacı bu hormon sayesinde kadınların partnerlerine daha çok yakınlaştıkları konusunda hemfikir’. Daily ilişkinin gidişini görmek açısından en az bir ay yatağa girilmemesi konusunda kadınları uyarıyor.

İhtiyaçlarını karşılayan kadınlar

Daily eşi için evde yemek pişirdiğini söyleyerek şöyle devam ediyor: ‘Onunla ilgilendiğinizi göstermek için bir şeyler yapın. Örneğin karlı bir günde arabasının sileceklerini temizleyin. Yaptığınız bu küçücük şey bile onunla ilgilendiğinizi anlamasına yardımcı olacak’.

Onun sağ kolu olan kadınlar

Daily onun patronuyla konuşmaya giderken iyi görünmesini sağlamak için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ediyor. Onun için önemli olan kişilerin yanında yaptığı şakalara gülmenizi ve diğer insanların yanında onu onurlandırmanızı öneriyor. Tabi o da aynı şeyleri sizin için yapmalı!

Onu ilişki stresine sokmayan kadınlar

Daily erkeklerin ilişkide kendilerini baskı altında hissetmekten hoşlanmadıklarını belirtiyor. Dolayısıyla kadınların gün içersinde sürekli e-mail atarak ya da telefonla arayarak sevgilileriyle kontak kurmaya çalışmasının doğru olmadığını düşünüyor.

Büyük hatayı affetmeyen kadınlar

Erkekler bir hata yaptıkları takdirde (aldatmak gibi) kendilerini asla bir daha kabul etmeyecek olan bir kadına saygı duyarlar ve ona karşı bir hata yapmamak için çok dikkatli olurlar.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>