>

AŞK - CİNSELLİK

Uyurgezer Değil, Uyur Sevişir

Yanlış okumadınız. Uyurken seks mi olurmuş demeyin. Bazısı bunun bağımlısı...
 
   
 
 
     

Pek az kimse uykuda seks bağımlılığı hastalığını duymuştur.

Uyurgezerliğin ne olduğunu hemen herkes bilir. Buna karşılık pek az kimse uykuda seks bağımlılığı hastalığını duymuştur. Bu bağımlılık, uyku esnasında gerçekleştirilen mastürbasyon veya uyku sırasında başlayan cinsel birleşme ihtiyacına sebep olan bir hastalık.

Yapılan araştırmalar söz konusu rahatsızlığın beynin bazı bölümleriyle direkt ilgili olduğunu gösteriyor. Uyku sırasında çoğu insanın beyni de çalışmaya ara verir ama uykuda seks bağımlılığı hastalarında, yemek yemek ve seks yapmak gibi basit ihtiyaçları kontrol altında tutan hipotalamus hızlanır ve libidosunu uyarır.

Uyku sırasında vücudun, hormon stoğu yapmak için bir çeşit ikmal mekanizması vardır ve bu yüzden uykusuzluk çeken kişilerde, cinsel dürtü hormonu olarak da bilinen testosteron seviyesi düşük olabilir. Buna rağmen bazı kadınlar, uykusuz kalmaları sonucunda sinirli oldukları zaman, seksüel olarak aşırı derecede uyarılmış oluyorlar. Bunun sebebi o sırada beynin daha ilkel bir konuma geçmesi olabilir.

Erkek arkadaşınızın seviştikten hemen sonra uyuyakalmasına kızmaktan vazgeçin. Çünkü orgazm yaşamak bir erkeği yalnızca fiziksel olarak yormuyor, aynı zamanda vücudunda mutluluk ve uyku hissi veren bir hormon olan prolaktin birikmesine yol açıyor. Öte yandan kadınlarda ise prolaktin kadar salgılanan oksitosin hormonu da yakınlaşma ihtiyacını artırıyor. Bu da kadınların sevişmenin ardından partnerlerinin yanında uyuklamaktansa, ona sokulma ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>