>

AŞK - CİNSELLİK

Yatış tarzından aşkını anla

Eşinizle birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizi anlamak için falcıya gitmenize gerek yok! Çünkü yatakta uyuma şekliniz, aranızdaki sevgi bağının ne kadar güçlü olduğunu açığa çıkarıyor.
 
   
 
 
     
Onunla birlikteliğinizin ilk yıllarında, yatağınızda adeta kördüğüm olup uyurdunuz. Sabah yine onun göğsünde uyanmanın keyfiyse bambaşka olurdu. Belki hálá uyumadan önce birbirinize sarılıyorsunuz ama sabah uyandığınızda karşılaştığınız manzara sizi hayal kırıklığına uğratıyor. Çünkü siz yatağın bir ucundayken eşiniz size sırtını dönmüş öbür ucunda uyuyor. Peki, eskiden sarmaş dolaş uyandığınız sabahlara ne oldu? Bu artık birbirinizi eskisi kadar sevmediğinizi mi gösteriyor? Şimdi bunu öğrenmenin bir yolu var. Uyurken de susmayan vücudunuz, hem iç dünyanızı, hem de ilişkinizin durumunu anlatıyor. Kendi uyuma pozisyonunuzu bularak eşinizle aranızdaki aşkı test edebilirsiniz.

Birlikte ama özgür olmak isteyenler

Bu pozisyonda çift, sırt sırta vererek uyur ve popoları hafifçe birbirine değer. Aslında her iki taraf da ilişkilerinde birbirine yakın olmak ister ama aynı zamanda da özgür olmaktan vazgeçemezler. Eğer uyurken birbirlerine hiç değmiyorlarsa o zaman durum, aralarında anlaşmazlık yaşandığını gösterir. Bazen verilmek istenen mesaj çok açık olmasa da, çekilen taraf ilişkinin düzelmesi konusunda ikna edilmek istiyor da olabilir.

Güçlü olan taraf kim?

Kaşık pozisyonu olarak adlandıran bu pozisyon, iki farklı şekilde yorumlanabilir. Eğer erkek önde, kadın erkeğe doğru yatıyor ve ona sarılıyorsa, o zaman erkek ilişkide biraz mesafe istiyordur. Ama aynı zamanda şöyle de yorumlanabilir: Kadın ilişkide baskın olan taraftır ve erkek de ilişkiyi kadının yönlendirmesini istiyordur.

Eğer kaşık pozisyonunda kadın her zaman önde kalıyorsa, kadın hiç düşünmeksizin erkeğin kanatlarının altına girmiş olur. Eğer çiftler sürekli pozisyon değiştiriyorsa, bu durum iki tarafın da ilişkide güçlü olduklarını ve bunun bir dengesinin olduğunu gösterir.

Aşk düğümüyle sarmaş dolaş

Uyku esnasında bu pozisyonun uzun süre korunabilmesi için çiftlerin yeni aşık olmaları gerekir. Çünkü zaman geçtikçe bu pozisyon her iki tarafa da rahatsızlık vermeye başlar. Çift karşılıklı olarak yatar ve her ikisi de birbirlerine sarılır. Uyurken kol ve bacakların uyuşmasına yol açan bu pozisyon gecenin ilerleyen saatlerine doğru bozulmuyorsa, çiftin birbirlerine olan duygusal bağları çok güçlüdür.

Koruyucu meleğim yanımda

Erkek bu pozisyonda sırt üstü yatar ve kadın da eşinin göğsüne doğru ona sarılır. Bu pozisyonda uyuyan çiftlerin birbirlerine olan güvenleri çok yüksektir ve açıkça birbirlerine olan bağlılıklarını gösterirler. Aslında koruyucu melek uyuma stilinin, aşk düğümünün bir devamı olduğunu söylemek hiç yanlış olmaz. Yeni aşık veya hálá birbirlerine aşkları devam eden çiftlerin uyuma şeklidir.

Çekingen çiftlerin tercihi "bacak makası"

Yatakta her iki taraf kendi bölgesinde uyur ama birbirlerine dizleri, baldırları veya elleriyle dokunurlar. Hislerini net olarak ortaya koymaktan çekinen çift, yakın temasta bulunarak karşı tarafı baskı altında tutmaktan korkuyor olabilir. Veya daha önce ayrılık yaşadılarsa, eşinin özel bir yaklaşıma nasıl bir tepki vereceğini bilmiyor olabilir. Aslında gerçekten birlikte olmak isteyip istemediklerini bilmezler veya diğer tarafı çok fazla sıkmaktan korkarlar.

Her iki taraf da kendisi için uyuyorsa

Erkek yatağın bir ucunda, kadın diğer ucunda yatıyor ve her ikisi de birbirlerine hiç değmiyor. Bu pozisyon artık çiftlerin birbirini istemediğini gösteriyor olabilir. Veya taraflardan birinin eşiyle uyumaktan keyif almadığını da gösterebilir. Yatağın kenarında yatan kişi aslında başka bir odada uyumak istiyor, ancak bunu ifade edemiyordur. Ya da taraflardan biri daha geniş bir alanda uyumak istiyor ve eşine uyuyabilmesi için dar bir alan bırakıyor da olabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>