>

AŞK - CİNSELLİK

Zararsız 'pembe yalan'lar

Bazen öyle durumlarla karşılaşırsınız ki, yalan söylemekten başka çareniz olmaz. Peki, böyle bir durumda ne yapmanız gerekiyor?
 
   
 
 
     
Birçok kadın kocasına hiç yalan söylemediğini öne sürer. Aslında haksız da değillerdir. Çünkü önemli konularda kadını kocasından gerçekleri gizlemesi söz konusu olamaz...

Evliliklerin sorunsuz yürümesi için kadınların arasıra pembe yalanlar söylemelerine ihtiyaç vardır. Eğer yalan söylemekteki amacınız evlilikte uyumu ve huzuru sağlamak ise kimse sizi suçlayamaz.

Her şeyi açıklamayın

Erkekler, duymadıkları, bilmedikleri şeylere itiraz edemezler. Örneğin kocanıza, onun pek de hoşlanmadığı komşularınızın yemek davetinden söz etmemişsinizdir. Kocanız bu daveti öğrenince, daha önce ona bir açıklama yapmadığınız için size kızabilir. Bu durumda, yalana başvuracaksınız. Kocanıza herşeyi açıkladığınızı ama onun TV'de maç izlediği için sizi duymamış olabileceğini belirtiniz.

Erkekler genellikle kadınların giyim ve güzelleşme uğruna harcadıkları parayı fazla bulmaya meraklıdırlar. Eşinin kuaförde milyonlarca lira harcadığını öğrenen erkek, karısını aşırı derecede müsrif olmakla suçlayıp sinirlenebilir.

Ama saçlarınızın yeni modeli için ne kadar para harcadığınızı kocanıza açıklarken rakamda indirim yaparsanız, hem gereksiz yere kocanızı kızdırmamış olursunuz hem de sizin moraliniz bozulmaz. Saçları seyrelmeye başlayan erkek size saçlarıyla ilgili bir soru sorarsa ona gerçeği söylemenizin kimseye yararı olmaz. Bu tür pembe yalanlar, aslında söylenmesi gereken zorunlu yalanlardır.

Kaynak: Kingdom
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>