>

DEKORASYON

2022’de İç Dekorasyonda Turuncunun Enerjisi Hissedilecek

Sağlık ve gücün rengi turuncu, yeni yılın gözdesi olmaya hazırlanıyor.
 
   
 
 
     

Yeni yıla sayılı günler kala iç dekorasyonda tropik bir ortam yaratmak isteyenler için vazgeçilmez renk olan turuncu, 2022’nin trendi olmaya aday. Bu yıl turuncu tonlarının hayatımızın her alanında yer alacağını belirten Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, renklerin insan zihnine doğrudan etki ettiğini söylüyor.

2022’de turuncu tonlarının kumaşlarda çok sıklıkla karşımıza çıkacağının altını çiziyor. Mengen, “İç mekanlarda kullanılan renkler, ruh halinizi doğrudan etkiliyor. 2022’ye renkli bir giriş yapmak isteyenler için turuncu tonları şimdiden tercih edilmeye başlandı. Uzmanlara göre turuncu, beyinde zihinsel aktiviteleri olumlu yönde etkiliyor. Bu da insanların daha fazla sosyalleşmelerine imkan sağlıyor. Mengen Design olarak iç mekanlarda şu sıralar en çok kullandığımız renkler tropikal tonlar. Sevdiklerinizle sıkça zaman geçirdiğiniz alanlarda kullandığınız eşyaların kumaşları bu tonlarda ortama neşe katacaktır.” diyerek renlerin yaşam alanlarına etkisini vurguladı.

Sürdürülebilirlik mobilyada da ön planda


2022 mobilyalarda doğaya dönüşün senesi olacak. Doğal malzemelerden yapılmış eşyalar hayatın her alanında görülmeye devam ederken, yeni mobilyaların yerini ikinci el mobilyalar alacak. Evini yenilemek isteyenler, yeni bir mobilya almak yerine eski mobilyalarının kumaşlarını yenileyerek sürdürülebilirlik adına önemli bir adım atacak. Mengen Design Kurucusu Fulya Mengen, “Ahşap eşyalar tropikal kumaşlar eşliğinde iç mekanlarda bu sene kendisini gösterecek. Bunun yanında el yapımı ürünlerle yaşam alanlarını süsleyebilirsiniz.” dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>