>

DEKORASYON

Güzel kokan evim

Evde huzur verici rahatlatıcı bir ortam yaratmak için hangi renk ve kokuları seçmelisiniz? Size bazı hoş kokulu aromalar ve etkileri konusunda birkaç öneri...
 
   
 
 
     

Aromaların vücudumuzdaki ruhsal ve fiziksel etkileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Bu nedenle siz, vücudunuzun hangi kokuya ihtiyaç duyduğunu, size hangi aromaların iyi geldiğini deneyerek keşfetmelisiniz. Rahatlama zamanı Lavanta, rengi ve kokusu itibariyle doğal bir rahatlatıcıdır. Yatak odanıza koyacağınız kurutulmuş lavanta yaprakları, banyonuzda duşta kullanacağınız lavanta yağı ve kremi ile hem bedeninizi hem de ruhunuzu rahatlatabilirsiniz.

Havadar ev

Evin girişine ya da koridora koyacağınız vanilya aromasının yayacağı koku evinizde ferahlık ve temizlik duygusunu yaratır. Oda spreyi ya da vanilya kokulu mumla da bu duyguyu yaratmanız mümkün.

Romantizme hazır mısınız?

Baştan çıkarıcı bir akşam yemeği için masanızı gül yaprakları ile süsleyebilirsiniz. Büyük cam vazolarda kırmızı güller ve sandal ağacı yaprakları dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Tarçın çubuklarını evin çeşitli yerlerine asabilir ya da tarçın tohumlarını iple bağlayarak ocağınıza asıp ısı sayesinde kokusunu tüm eve yayılmasını sağlayabilirsiniz. Ya da tarçın kokulu tütsü kullanabilirsiniz. Unutmayın gül, tarçın ve sandal ağacı kokuları doğal afrodizyaktır.

Anında mutluluk

Odanızı turunçgillerin kokusuyla ferahlatabilir tüm evinize canlılık katabilirsiniz. Çünkü turunçgiller ılık iklimlerde yetişir ve yaz sıcağını hatırlatır. Onların kokuları ve renkleri mutluluk verir. Bir kaba portakal, limon ve bergamot kabuğu soyup ve kabı yanan bir mumun yanına koyun. Bu koku sizi çok rahatlatacak.

Odaklanın

Eski Yunanlılara göre biberiye çiçeğinden yapılan taç giyilirse insanın konsantre olma gücü artarmış. Ders çalışırken ya da bir işe konsantre olmanız gerekirken biberiye ya da okaliptüs çiçeği kokusunu yanınızdan eksik etmeyin.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>