>

DEKORASYON

Küçük Balkonları Yaza Hazırlamak İsteyenlere Önleriler

Küçük balkonları yer ve bütçe tasarrufu sağlayarak daha kullanışlı hale getirmek isteyenler için çözüm önerileri sunuyor.
 
   
 
 
     

Koçtaş, küçük balkonları yaza hazırlarken yer ve bütçe tasarrufu yapmak isteyenlere yardımcı olacak ipuçları veriyor. Koçtaş uzmanları, özellikle küçük balkonlar için mobilya seçiminde mekan dekorasyonunda olduğu gibi hem fonksiyonelliği hem de estetiği gözeterek seçim yapılmasını tavsiye ediyor.

Küçük balkonlarda kitap okuyarak vakit geçirmek isteyenler sedir modellerini, sevdikleriyle keyifli vakit geçirmek isteyenler ise küçük balkon masalarını tercih edebilir. Yaşam alanının konumuna uygun olarak, örneğin rüzgar alan balkonlar için hafif malzemeli mobilya tercih etmemek de büyük önem taşıyor. Yine güneş alan balkonlarda peluş örtü gibi tekstil ürünlerini alırken vizon gibi soft renkler arasından seçim yapılabilir.

Balkonda dekorasyon stiline karar verdikten sonra rustik dekorasyon sevenler masa ve sandalye gibi ana mobilyaları işlenmemiş ahşaptan seçebilir. Bohem dekorasyon tercih edenler ise sütlü kahve tonlarına sahip hasır mobilyalar, duvara asılabilir rüya kapanı gibi detaylarla balkon dekorasyonunu tamamlayabilir. Modern bir görünüm yakalamak isteyenler ise soft renklere sahip metal mobilyalar arasından seçim yapabilir.

Küçük balkonlarda eşyalara daha kolay ulaşılmasına imkan veren bir mobilya türü olan orta sehpalarda ise yer konusunda sorun yaşamak istemeyenler katlanabilir orta sehpa tercih edebilir. Ayrıca renkli bir balkon dekorasyonu için de metal katlanabilir sehpa modelleri arasından keyifli bir seçim yapabilir. Balkonunda yeterince yer olmayanlar ise sandalye ve sehpa yerine tabure ve sehpa ikilisini kullanabilir. Son dönemlerin favori balkon mobilyaları arasında yer alan askılı balkon masası da balkon duvarına asılabilmesi ve ayakları olmadığı için fazla yer kaplamaması özellikleriyle öne çıkıyor.

Duvarlara monte edebilir raf ve mini dolaplar, bitkiler için duvara monte edebilecek bir raf ve saksı gibi çözümler de Koçtaş’ta balkon ve bahçelerde yerden tasarruf etmek isteyenleri bekliyor. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>