>

DEKORASYON

Kullanışlı şifonyer nasıl seçilir?

Yetersiz alanlarda kurtarıcı olan şifonyerleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bir şifonyerin iyi olup olmadığını nasıl anlarsınız?
 
   
 
 
     
Çekmecelerin yumuşak açılıp kapanması çok önem taşır. Kızaklar sıkışabileceği gibi hafif ve gevşek çerçeveler de çekmecelerin sıkışmasına neden olur. Özellikle metal ve plastik kızaklar kırılabilir, ahşap yapım dar çıtalı kızaklar en sağlamlarıdır. Ahşap topuzlar hoş görünse de kullanma ve düşme sonucunda kolaylıkla bozulabilir. Hangi form daha iyidir? Bu, sizin şifonyerinizi nasıl kullanmak istediğinize bağlıdır. Daha çok çekmece ya da daha çok eşya koyabileceğiniz anlamına gelir. Ancak şifonyerin üstünü örneğin makyaj yapmak için kullanacaksanız şifonyerin yüksekliğinin bel boyunuzu geçmemesi gerekir. Farklı derinlikli çekmecelere sahip olan şifonyerler daha kullanışlıdır; en alttaki derin çekmeceye kazak gibi kalın giysilerinizi, üstteki daha sığ çekmecelere de daha hafif giysilerinizi yerleştirebilirsiniz. Eğer şifonyerin ayakları varsa en alttaki çekmeceyi açmak daha kolaydır.

Çekmece kullanımı

Küçük eşyalarınız çekmecelerinizin arka kısımlarında kalabileceğinden, çekmece çerçeveleri boyunca uzanan kızaklar, çekmecenizin tamamen açılmasını sağlar. Eğer farklı tipte eşyaları saklamak istiyorsanız bölmeli çekmeceler kullanışlı olacaktır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>