>

DEKORASYON

Yaratıcı önerilerle evinizi renklendirin

Yapacağınız ufak değişikliklerle evinizde farklı bir hava yaratmanız mümkün. Üstelik bunun için çok para harcamanıza da gerek yok.
 
   
 
 
     
İster evinizde bulunan objeleri, kumaşları, aksesuarları kullanın, isterseniz piyasada bulunan birbirinden ilginç ve güzel aksesuarları alarak evinizde yenilikler yaratın. Her iki şartta da sonuç göreceksiniz ki hem sizi hem de ailenizi memnun edecek. İşte yapabileceklerinizden bazıları;

Kristalin ışıltısı Metal, cam ya da kristal şamdanlara kendi zevkinize göre yeni bir yorum katabilirsiniz. Bunun için hazır aldığınız şamdan ayağının üzerine antika bir tabak ile kristal tabakları özel kristal vidaları kullanarak monte edin.

Tabakların kenarlarını kristal vidaları kullanarak monte edin. Tabakların kenarlarını kristal iğnesinin yardımıyla istediğiniz sayıda renkli cam parçalarıyla süsleyin.

Dekoratif şamdanları bahçenizde ya da evinizde renkli mumlarla süsleyerek kullanabilirsiniz.

Cam meyveli objeler
Objeniz vazo, kadeh, su bardağı ya da kase olabilir. Cam objenin içine renkli yapma çiçekler ve cam meyveleri yerleştirin. Üzerine jel mum malzemesi ekleyin. Mumların yapımında yararlandığınız cam meyve ile yapma çiçekleri küçük bir abajuru süslemek için de kullanabilirsiniz. Bunun için meyve ile çiçekleri silikon yapıştırıcı ile abajurun ayağına yapıştırın. Abajur şapkasını süslemek için şapkanın çeşitli yerlerinde delikler açın ve cam üzüm ya da boncuklara geçirdiğiniz ince telleri bu deliklerden geçirerek sağlamlayın. Boncuklarla bir tepsiyi de süsleyebilirsiniz. Bunun için masif ahşap bir tepsi, akrilik boyalar ve küçük boncuklar temin edin. Önce masif ahşap tepsiyi kalın boya fırçasını kullanarak karıştırdığınız yeşil ve beyaz renkli akrilik boyalarla boyayın. Kuruduktan sonra kuvvetli bir yapıştırıcıyla küçük boncukları dilediğiniz şekilde üzerine yapıştırın.

Renkli poplin yastıklar

İki farklı kumaşla çalışılan yastık kılıfları için birer metre mavi, yeşil ve sarı renkli düz, birer metre de yine mavi, yeşil ve sarı renklerde ekose desenli poplin kumaşlar alın. Düz renkli kumaşların her birini 50*50 cm boyutlarında kesip köşelerini birleştirerek tek tarafı açık kalacak şekilde dikin. Ekose desenli kumaşı istediğiniz kalınlıkta kesin ve kılıfın üzerinden şerit gibi geçecek biçimde dikin. Kılıfı iyice ütüledikten sonra içine elyaf yastık yerleştirin ve açık bıraktığınız tarafı dikin. Yastığın üzerini düz renkli kumaşlardan yaptırtacağınız düğmelerle süsleyebilirsiniz.

Pufunuza yeni kılıf

Masif ahşap 35*45 cm boyutlarındaki puf için evinizin dekorasyonuna uygun 1.5 metrelik bir kumaş seçin. Kumaşı pufun üzerine yumuşak olması için 7-8 cm kalınlığında bir sünger koyun. Kumaşı önce süngeri giydirecek şekilde köşelerini biraraya getirerek dikişle birleştirin. Daha sonra etek uçlarını pileler kırarak ahşap pufun ayakları görünmeyecek şekilde dikin.

Boncuklu abajur

Boncuklar bu yıl giysi ve takılarda olduğu kadar dekoratif obje, kumaş ve örtülerde de çok kullanılıyor. Siz de evinize renkli boncuklarla yaptığınız bir abajurla canlılık katabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler isemetal bir abajur iskeleti ile çeşitli renklerde boncuklar. Önce dizeceğiniz sırayı belirledikten sonra boncukları eşit uzunlukta kestiğiniz misinalara geçirin. Bunları abajurun üst demirine makrome düğümüyle bağlayın. Bağlama işlemini bitirdikten sonra misinaların uçlarını yakarak boncukların dökülmesini engelleyin.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>