>

DİĞER HABERLER

78 gün boyunca aynı arabada bir ton macera ve 0 kavga!!!

"Yıllar boyunca çocuklar, iş, hayat derken niye birbirlerine aşık olduklarını hatırlayıp, tekrar birbirlerine aşık olan bir çift. Taylor'lar." Hülya Sezar Deniz'in yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Yıllar boyunca çocuklar, iş, hayat derken niye birbirlerine aşık olduklarını hatırlayıp, tekrar birbirlerine aşık olan bir çift. Taylor'lar.

Eşinizle evlenmeden önceki ilişkinizi ve duygularınızı, paylaştıklarınızı düşünün. Bir de şu anınızı, peki ya gelecekte ne olacak?

Evlenmeden öncesinin tutkusu, heyecanı, beklentisi yok şimdi. Onun yerini köklenmiş bir birliktelik alıyor. Bunun içi o kadar dolu ki hangi birinden bahsedeceğimi bilemiyorum. Evlenmeden öncesinin sorumluluklarıyla, evlendikten sonranın getirdiği sorumluluklar ilişkileri hem derinleştiriyor hem de farklılaştırıyor. Kesin olan tek şey, başında hissettiğin duygu gerçek sevgi, gerçek aşk ise devamı çok hoş. Sadece onun nasıl bir şey olduğunu hatırlamak için zaman yaratmak gerekli. Bu da günlük koşullar, sorumluluklar, çocuklar, iş, aile derken bu zamanı yaratmak çok zorlaşıyor.

Geçenlerde Shell'in sponsorluğunda dünyayı 24 depo benzin ile gezen ve yakıt ekonomisi rekoru kırarak Guinness rekorlar kitabına giren bir çift ile tanıştım. Taylor'lar.

Onlarla sohbet etme olanağı bulduğumda kendilerinin de vurguladıkları ve inanmakta zorlandıkları şey 78 gün boyunca 0 kavga ettikleri, hiç tartışmamışlar bile. Aynı araba içinde, üstelik bir rekor hedefi için düştükleri yolda yan yana 78 gün.

Karşılaştıkları maceralar karşısında verdikleri tepkileri, aynı araba içinde 1872 saat boyunda yaptıkları sohbetle eski aşklarını tekrar farkına varmaları ve tekrar aşkı yaşamaya başlamalarını konuştuk. Onların söylediği bir şey vardı. Bu dönem süresince bildiğimiz tek şey vardı. Bir gün baş başa kalacaktık. Bu yüzden de bu dönemde birbirimizi fazla üzmemek ve yıpratmamak için elimizden geleni yaptık. Ne de doğru yapmışız, şu anda flört ettiğimiz dönemdeki kadar aşığız, yaşadıklarımız ile o kadar doluyuz ki, bu aşkı daha da canlı kılmak için milyon tane konumuz var. Bizce Guinness rekorunun kazanmanın en büyük ödülü de bu oldu.

Şu anda onların kendileri için kaybettikleri ve çocukları için kazandıkları zamanı yaşıyorum. Gerçekten de saptamaları çok doğru. Çünkü çocukları küçükken onlara zaman ayırmak çok doğal, ne de olsa evden ayrıldıklarında, evlendiklerinde ya da üniversiteye gittiklerinde yine baş başa kalacaklar. Ve çocuklarıyla yaşadıkları anıları, mutlulukları ve heyecanları sonrasında yaşayacakları için ilham olacak belki de.

Doğru olan şu aslında, hayat o kadar teknik bir şekilde kurgulanmış ki, herkese olması gereken zaman içinde maksimum ilgi gösteriyoruz. Bu maksimum ilgi döneminde göz ardı ettiklerimiz ile ilişkilerimiz gerçek ilişkiler ise, onların da ileri dönemlerde maksimum ilgiye sahip olacakları zamanlar geliyor.

Bu antika gibi, kıyamadığınız değerli şeyleri atamazsınız emin olun onların tekrar yıldız olacağı zamanlar gelecektir. Hatta en eski olan daha da değerli olacaktır. Ama eğer ilişki gerçek değilse ve o göz ardı edilen dönemde kaybedilir ise, zamanı geldiğinde beklide o değerli şeye sahip olma şansını kaybedeceksin.

Hülya Sezar Deniz
caninpenceresi@gmail.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>