>

DİĞER HABERLER

Alışverişin adresi değişti!

Cem Boyer alışveriş merkezlerinde müşteri sayısının yüzde 50 azaldığını, buna karşılık Nişantaşı gibi sokaktaki mağazalardan alışverişin arttığını söyledi.
 
   
 
 
     
Terör saldırılarından sonra güvenlik endişesiyle alışveriş merkezlerine yönelik tedirginliğin arttığım belirten Boyner Holding Murahhas Azası Cem Boyner, "Bombalamadan sonra bizim alışveriş merkezlerindeki mağazalara gelen müşteri sayısı, sokaktaki mağazalarımıza göre yüzde 50 daraldı. Bunu kendi müşterilerimize de Türkiye'ye de hiç yakıştıramıyorum" dedi.

Perakende Günleri kapsamında organize edilen "Perakende Güneşi Ödüllerini" alan Cem Boyner, son terör olayları sonrası perakende sektörünü değerlendirdi. Boyner, Avrupa'da şehir merkezlerinin yeniden canlandığını, İstanbul'da İstiklal Caddesi ama özellikle Nişantaşı'nda bu trendin izlerinin gözlenebildiğini kaydetti. Boyner, alışveriş merkezlerinde müşteri sayısındaki düşüşü şöyle değerlendirdi:

"Kaça kaça kaçacak yer kalmadı. Terörün amacı bu zaten. Benim şaşırdığım hiç bize göre bir şey değil. Bir olay olur, iki gün eve çekiliriz, otururuz. Sonra unutulur ama bu olay ciddi şekilde tedirgin etti insanları. Bayramdan sonra gevşemeye başladı ve bu hafta sonundan başlayarak normale döneceğini tahmin ediyorum."
Öte yandan, Alkaş Danışmanlık Genel Müdürü AVİ Alkaş, Dünya Alışveriş Merkezleri Konferansı'nın 20-22 Nisan 2004 tarihlerinde İstanbul'da yapılacağını belirtti. Alkaş, "Konferansın açılışını dünyanın en eski alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı'da çok büyük bir organizasyonla yapacağız" dedi.

Ben kendi çocuklarımı alışveriş merkezine rahatça gönderiyorum...

Son birkaç gündür temponun eskiye dönmeye başladığını belirten Boyner, "Bana 'Siz olsanız çocuğunuzu alışveriş merkezine gönderir misiniz?' diye soruyorlar. Benim çocuklarım küçük ama haftasonları alışveriş merkezine gönderiyorum" dedi. Alışveriş merkezlerinin bombalamadan sonra aldığı güvenlik tedbirlerinin müşteriyi sıkacak raddeye ulaştığını belirten Boyner, "Ama bunun için alışveriş merkezlerini suçlamak mümkün değil. Çünkü terör insanları ciddi biçimde tedirgin etti. Bizim tekrar sokakta olmamız gerekiyor" diye konuştu.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>