>

DİĞER HABERLER

Amerikan Hastanesi çevre ile dostluğunu belgeledi...

Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazanan ilk ve tek özel hastane oldu.
 
   
 
 
     
Amerikan Hastanesi Çevre ile Dostluğunu Belgeledi

Çevre yönetim sistemi gerekliliklerini uzun süredir karşılamakta olan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi'ni
almaya hak kazanan ilk ve tek özel hastane oldu.


Basın toplantısı düzenleyen Amerikan Hastanesi, Çevre Yönetim Sistemi Belgesi'ni SGS Genel Müdürü Levent Ardıç'tan aldı.

Sağlık hizmetlerinde mükemmele ulaşmayı hedefleyen Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak amacıyla başlattığı 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı' çalışmaları sonucunda 'ISO 14001 Çevre Belgesi'ni almaya hak kazandı.

Bu belgeyi alan ilk ve tek özel hastane olan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, 24 Mart Çarşamba günü konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi toplantıda, 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı' çalışmaları sırasında gerçekleştirdiği uygulamalardan da söz etti.


Tıbbi, katı ve tehlikeli atıkların kontrolü, su kirliliğini önleme, hava kalitesinin korunması, radyasyon güvenliği, gürültü kontrolüne yönelik çevreyle ilgili yasa ve yönetmeliklerin tümüne tam uyum sağlayan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi; aynı zamanda bakım kalitesini koruyarak atıkların geri dönüşümü ile ilgili çalışmalarda da başarılı sonuçlar elde etti. Kağıt, cam, atık yağlar, piller, kurşunlu aküler, elektronik malzemeler, kartuş ve tonerler ile polikarbonat damacanaların geri dönüşümü için gerekli sistemleri kurdu.

Çevre ile ilgili olarak emisyon ölçümü, gürültü ölçümü, atık suların analizi, basınç testleri, topraklama testi gibi alanlarda ölçüm ve analizler, doğal kaynakların etkin kullanımı ve olağanüstü durumların yönetimi için çeşitli çalışmalar yapan Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, kalite yönetim sisteminin temel felsefesi olan 'sürekli gelişim' ilkesi doğrultusunda 'ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi'nin gelişimini sağlamaya ve toplumun çevre bilincini artırmaya devam edecek.

Amerikan Hastanesi çevre sağlığı için yaptığı faaliyetlerden ve çevre sağlığı için yapılması gerekenlerden oluşan bir çevre kitapçığı da hazırladı. Çevreye duyarlı kişiler Amerikan Hastanesi Stratejik İletişim Bölümü'nden bu kitapçığı temin edebilirler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>