>

DİĞER HABERLER

Artık hayvanların da taksisi var

Hayvan sahipleri toplu taşımanın yasaklarından ve taksilerin “keyfiyetinden” kurtuluyor. Çünkü artık hayvanlara özel taksiler var.
 
   
 
 
     
24 SAAT HİZMET VEREN BU ŞİRKETLERDE GECE TARİFESİ DE YOK...

Diyelim bir köpeğiniz ya da kediniz var ve onunla yürünemeyecek bir mesafeye gitmek zorundasınız... Malum, toplu taşıma araçları hayvanları kabul etmiyor. Taksiciler ise keyiflerine göre “Paspaslar kirlenecek”, “Koltukları yırtar şimdi bu” gibi bahanelerle evcil hayvanı olanları genellikle yolda bırakıyor...

Bundan sonraki tek çare ise eşin dostun arabalarını kullanabilmek için rica, minnet. İşte aynı dertten mustarip bir hayvan sahibi bu konuya kökten çözüm buldu: Pet Taksi; yani “Hayvan taksisi”.

KÂR AMACI GÜTMÜYOR, GECE TARİFESİ YOK

Aslında bütün mesele Alman “pointer” köpeği Tazz’ın başına gelen iç sıkıcı olayla başlamış... Tazz’ı veterinere yetiştirmeye çalışan Nail Kaya, hiçbir taksiyi durduramayınca özel bir araç bulana kadar zor anlar yaşamış.

Veterinere vardığında da aynı sorun nedeniyle burnundan soluyan hayvan sahiplerini görünce aklına Pet Ekspres’i kurmak gelmiş. Yani evcil hayvanlara taksi hizmeti veren şirketi... Kaya; 150 bin liraya mal olan taksi şirketinde günde 30’a yakın çağrı aldıklarını söylüyor.

Kangoo model araçları, hayvanların ve sahiplerinin kolaylıkla seyahat edilebilecekleri gibi tasarlamış. Örneğin, müşteri taksiden indiği anda değiştirilebilir tek kullanımlık kılıflarla her defasında hijyen sağlanıyor.

Pet Ekspres’le seyahat edebilmek isteyenlerin 30 dakika önceden rezervasyon yaptırması yeterli. 24 saat hizmet verdikleri gibi gece tarifelerinin olmaması da avantaj. Üstelik sahibi yanında olmasa da hayvanları emniyetli bir şekilde istenilen adrese teslim ediyorlar.

Araç, acil durumlarda ilk müdahaleyi hemen yapabilecek şekilde dizayn edilmiş. Gittiğiniz yerden bir iki saat içinde dönecekseniz, sizi bekledikleri gibi, dönüş ücreti de almıyorlar.

Keşke normal taksilerde böyle olsa diye geçiyor aklınızdan öyle değil mi? Bu imkansız bir düşünce, çünkü Nail Kaya, Pet Ekspres’i kâr amacı gütmeden kurduğu gibi, kazancının yüzde 20’sini de sokak hayvanlarına harcıyor. Taksimetre fiyatı mı? Normal taksilerden pek bir farkı yok...

www. petekspress.com

HIRÇIN KÖPEKLERE KAFESLİ SİSTEM

Pet Ekspres, Anadolu yakasının hizmetinde. Avrupa yakasının hayvansever taksi şirketiyse Pet Taksi. Geçtiğimiz Şubat ayında hizmete giren Pet Taksi’nin kurucusu Mehmet Taşkıranoğlu da Nail Kaya ile aynı sebeplerden bu işe girmiş.
Geçen yıl arkadaşının köpeği çok ciddi bir şekilde rahatsızlanmış. Veterinere götürmeye çalışmış ancak hiçbir taksi kabul etmemiş. Bunun üzerine Mehmet Taşkıranoğlu’nu arayan arkadaşı onun arabasıyla veterinere varabilmiş.

Taşkıranoğlu; “Arkadaşım veterinere gitmekte çok gecikmişti, eğer bana ulaşıp araba bulamasaydı belki de köpeği ölecekti” diyor.

Bu olaydan çok etkilenen Taşkıranoğlu hemen Pet Taksi’yi kurmuş. Şirketi kurduktan sonra daha geniş bir yelpazaye hizmet verebilmek için Hizmet 7x24 ile çözüm ortaklığına girilmiş. Bu demek oluyor ki, 444 7 724 numaralı hattan 24 saat hizmet alabileceğiniz bir sisteme aitler. Pet Taksi şu an dört taksiyle hizmet veriyor. Panelvan şeklinde olan araçlarda, sedye, ağ, ağızlık, gibi donanımlar mevcut. Pet Ekspres gibi onlarda da tek kullanımlık hijyenik koltuk kılıfları kullanıyor. Hırçın köpekler içinse arkada kafesli bölmeler yapılmış.

Genellikle büyük köpekleri taşıdıklarını söyleyen Taşkıranoğlu, Pet Taksi’yi önümüzdeki dönemlerde daha donanımlı ve araç sayısını fazlalaştırarak büyüteceklerini söylüyor.

Pet Taksi personeli köpek eğitim uzmanları tarafından eğitimli olduklarından, hayvanlarınızı rahatlıkla emanet edebilmeniz mümkün. Ücretlendirmesi ise biraz farklı. Kilometre açılış ücreti 5 YTL ve her kilometreye 2 YTL ilave ediliyor. Yarım saate kadar beklemek ise 10 YTL.

www.hizmet7x24.com.tr


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>