>

DİĞER HABERLER

Autoshow 2004’de Renault rüzgarı...

Autoshow 2004’de Renault modelleri göz kamaştırıyor. Altınpark Fuar Merkezi’nde düzenlenen Ankara Autoshow 2004’te Renault standının yıldızı Scénic II...
 
   
 
 
     
Ankara Autoshow 2004’de Renault modelleri göz kamaştırıyor.

Ziyaretçiler monospace konforu ile hatchback dinamizmini birarada sunan Scénic II ile tanışma imkanı bulacaklar.
Renault standında sergilenen Yeni Trafic ise, farklı dizaynı ve zengin teknik-ekipman özellikleri ile dikkat çekecek. Kompakt yük taşımacılığı yapan küçük ve orta birim işletmelere modern bir alternatif oluşturan Yeni Trafic Van ve Multix versiyonları ile Confort ve Grand Confort ekipman seviyeleri bulunuyor.Scénic II ve Yeni Trafic’in yanısıra önümüzdeki aylarda Türkiye pazarına sunulacak olan Vel Satis de ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Renault’nun seçkin temsilcisi Vel Satis, yüksek hatchback kavramına dayanan konsepti ile hem şık hem de sıradışı bir otomobil.
Renault standında ayrıca Türkiye’de üretilen Mégane II Sedan da sergileniyor. Sadece Türkiye’de üretilerek tüm dünyaya Türkiye’den ihraç edilen Mégane II Sedan, Türkiye pazarına sunulduğu günden itibaren önemli satış başarıları elde etti.Ankara Motorshow 2004’e gelen ziyaretçiler ayrıca Renault standında sergilenen Laguna modelini yakından inceleme fırsatına sahip olacaklar.

2002 ve 2003’te yapılan heyecanlı yarışlardan sonra üçüncü senesine giren Renault Clio Cup, bu sezon sekiz ayak üzerinden koşulacak. 15 pilotun yarıştığı Renault Clio Cup organizasyonu büyük beğeni topluyor, Renault standında sergilenecek olan Renault Clio Cup yarış otomobili de Ankara Motorshow 2004’te dikkatleri üzerine çekecek.

Scénic II : Monospace konforu, hatchback dinamizmi

Türk tüketicisini orta sınıfta ilk kez monospace otomobiller ile tanıştıran ve sektörde bu konuda da her zaman olduğu gibi lider konumda bulunan Renault, Scénic II modeli ile bu segmentteki üstünlüğünü daha ileri seviyeye taşıyarak liderliğini sürdürmeyi planlıyor.
Scénic II, monospace bir modelin modülerlik özelliği ve iç mekan genişliği ile hatchback modellerin dinamizmini birleştirerek rakipleriyle arasını biraz daha açıyor.
Zengin ekipman ve farklı opsiyon seçeneklerine sahip olan Scénic II, otomatik park freni, 6 hava yastığı, ABS, ESP, anahtarsız Renault Card sistemi, park yardım sensörü ve deri döşeme gibi üst segment modellerde sunulan ekipmanlarla donatıldı.

Kompakt ve dinamik dizaynı ile seçkin bir kişilik kazanan Scénic II’nin güvenlik konusunda üstünlükleri de bağımsız kuruluş Euro NCAP tarafından yapılan çarpışma testleri sonucunda en yüksek not olan 5 yıldız ile ödüllendirildi.

Scénic II zengin ekipmanlarla donatılan 3 farklı versiyona sahip. Bunlardan ilki Authentique versiyonu. Bu versiyonda, anahtarsız Renault Card Sistemi, ABS + EBV, Fren Destek Sistemi (AFU), Çift kademeli açılan sürücü ve yolcu hava yastıkları, Yan hava yastıkları, Perde hava yastıkları, Klima, Yükseklik ayarlı, ön gergili ve güç sınırlayıcı ön emniyet kemerleri, Ön gergili arka emniyet kemerleri, Ani durmalarda 4’lü flaşörlerin otomatik yanması, Isofix bağlantısı, Immobiliser, Türkçe uyarı ekranı, Yol bilgisayarı, 4x15 W Radyo-Teyp, Değişken takviyeli, yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon ve Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu standart ekipman olarak sunuluyor. Ayrıca Panoramik Elektrikli Açılır Tavan opsiyonel olarak sunuluyor.
Dynamique versiyonunda ise, Authentique versiyonunda bulunan ekipmanlara ek olarak Otomatik Park Freni, Elektronik Klima, Raylı orta konsol, Otomatik yanan farlar, Yağmur sensörü, Işığa duyarlı iç dikiz aynası, Elektrikli arka camlar, Atermik ön cam, Arka ve yan camlarda güneşlik, Deri direksiyon volanı, standart olarak sunuluyor. Panoramik Elektrikli Açılır Tavan ise opsiyonel olarak sunuluyor.

Ayrıca Dynamique versiyonunda 2 farklı opsiyon paketi bulunuyor.

Pack Techno: ESR + ASR + CSV (yetersiz dönüş kontrolü), Lastik Basınç Ayarları Kontrol Sistemi, Park Yardım Sensörü, Hız ayar ve sınırlayıcı, Elektrikle katlanan dış dikiz aynaları, Telefon ön hazırlığı
Pack Executive: 4x15 W Radyo-Teyp + 6 ’lı CD çalar, Xenon far ve far yıkama sistemi
1.6 16v, 1.6 16v BVA ve 2.0 16v motor seçeneklerinde açık renk iç ambiyans ile sunulan Privilège versiyonunda, Dynamique versiyona ilave olarak Deri Döşeme seçeneği opsiyonel olarak sunuluyor.
Yenilikçi, kompakt ve dinamik bir dizayn
Scénic II’nin dizaynı, monospace bir modelin karakteristik ve güçlü özelliklerini bir hatchback modele benzeyen arka tasarım ile bağdaştırıyor. Mégane II HB modelinin net ve düz çizgilerden oluşan tasarımını alan Scénic II, özenli işçiliği ve karoseri yapısı ile dikkat çekiyor. Çekici ve sıcak bir tasarıma sahip olan iç mekanda bulunan merkezi konumlu gösterge tablosu, bilgilerin otomobil içinde bulunan herkes tarafından tam olarak paylaşılmasını sağlıyor.

Monospace’larin en üstün nitelikleri

Monospace kavramının öncüsü olan Renault, Scénic II’ye geniş bir iç mekan kazandırmak için tüm uzmanlık ve bilgi birikimini kullandı. Önde 26 mm’lik bir artış gösteren tavan yüksekliği ile Scénic II, sınıfının en iyileri arasında yer alıyor, ayrıca aracın iç genişliği de 23 mm artırıldı. Scénic II’de arka koltuklarda da oturma alanının genişliğine öncelik verildi. Ayrıca, segmentte eşi olmayan 1,40 m² boyutundaki ön camı ile Scénic II sıradışı bir panoramik görüş alanı sunuyor.
Scénic II, Scénic’te büyük beğeni kazanan modülerlik özelliğini aynen koruyor ve hatta buna yeni işlevsellikler ekliyor. Maksimum seviyede ergonomi ve iç düzen sağlamak üzere vites kolu ile otomatik park freni ön panel üzerinde yer alıyor. Böylece ön koltukların arasına konumlandırılabilen yepyeni raylı orta konsol bünyesindeki sürgülü kapaklı eşya yerleştirme gözü, ön ve arkada oturanlar arasında bir ray üzerinde kayarak ileri geri hareket edebiliyor. Ayrıca, öndeki yolcu koltuğu artık tamamen katlanabiliyor ve adeta bir masa oluşturuyor. Arkadaki yolcuların öne doğru görüş alanları böylece genişliyor ve uzun eşyaların yüklenmesi kolaylaşıyor.

Her serbest hacmin bir eşya yerleştirme alanı olarak değerlendirildiği Scénic II, otomobil içinde yaşam konusunda liderliğini pekiştiriyor. Özellikle 15 litrelik raylı orta konsol ile daha fazla sayıda, daha kolay ulaşılabilir ve ön (44 litre) ve arka (32 litre) koltuklar arasında daha dengeli dağıtılmış olan Scénic II’nin eşya yerleştirme gözleri toplam 91 litre kapasite ile segmentte bir referans oluşturuyor. Scénic II, segmentin en geniş sogutmalı torpido gözüne sahip (17 litre). Arka koltukların konumuna göre ise, bagaj hacmi 430 ile 480 dm3 arasında değişiyor.

Scénic II, benzersiz bir akustik ve termik konfora sahip. Aerodinamik gürültülerin ve motordan gelen emisyonların kontrol altına alınmasıyla Scénic II’ye mükemmel bir ses yalıtımı kazandırıldı. Mégane II’nin kalorifer ve klima elemanlarının yeniden boyutlandırılmasıyla Scénic II’nin termik kontrolü en üst düzeye çıkarıldı.

Otomobil içinde yaşam zevki bakımından, segmentte “tek” 1,61m² boyutunda panoramik açılır tavan sayesinde iç mekanın aydınlığı referans oluşturacak bir düzeye çıkarıldı. Arka kapılardaki güneşlikler ve anahtarsız Renault Card Sistemi ise hayatı kolaylaştırmaya devam ediyor.

Hatchback otomobiller ile aynı seviyede sürüş keyfi
Daha konforlu sürüş pozisyonu ve daha dik konumlu direksiyon simidi sürüş keyfine katkıda bulunuyor. Vites kolu ve direksiyon altında toplanan kolay ulaşılabilir kumandalar da monospace modeli hatchback bir modele yaklaştıran bir sürüş keyfi sağlıyor. Buna karşılık, sürücü monospace modelin yola hakim konumundan ve daha geniş görüş alanından yararlanıyor.
Scénic II monospace sınıfına dünyada ilk kez üç teknolojik yenilik getiriyor : İlk kez Espace IV modelinde kullanılan çift-xenon farlar, otomatik park freni ve entegre benzin deposu kapağı. Daha fazla konfor sağlamak üzere, Scénic II’de aynı zamanda park yardım sensörleri de bulunuyor
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>