>

DİĞER HABERLER

Aynı bedende farklı markalar!

Müzikte aynı bedende farklı markalar yaratarak önemli bir başarıya imza atan Mercan Dede nam-ı diğer DJ Arkın, Marka 2003 konferansı'nda!
 
   
 
 
     
Müzikte aynı bedende farklı markalar yaratarak önemli bir başarıya imza atan Mercan Dede nam-ı diğer DJ Arkın, aynı bedende nasıl faklı markalar yaratmayı başardığını 18-19 Aralık tarihlerinde düzenlenen MARKA 2003 Konferansı katılımcıları ile paylaşacak...

zorlaştığı günümüz dünyasında; Mercan Dede ve DJ Arkın Aller gibi aynı bedende dünyaca ünlü pekçok müzik markaları yaratan Mercan Dede, Yürekli Eğitim ve Danışmanlık tarafından 18-19 Aralık tarihlerinde bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Marka 2003 Konferansı’nda sırlarını dökecek...

Farklı markaları kullanan bir sanatçı olarak farklı isimler, kişilikler, "markalar" arasındaki ilişkileri, bunların yarattığı avantaj ve dezavantajları ve çok kişilikli bir sanatçının dış dünyadaki yansımalarının sonuçlarını yine kendine özgü perspektifi ile Marka 2003 Konferansı katılımcılarıyla paylaşacak.


MERCAN DEDE VE NAM-I DİĞER ARKIN ALLEN

Üniversite yıllarında Kubbe Altı Cemiyeti’nde Ömer Erdoğdular’dan ney dersi alan Arkın Allen, 1988 yılında Kanada’ya yerleşti. Universty of Saskatchewan’da güzel sanatlar üzerine BFA (Bachelor of Fine Arts) ve ardından Concordia Üniversitesi’nin Studio Arts Programında MFA (Masters of Fine Arts) derecesi aldı. Aynı üniversitede başladığı öğretim üyeliğine müzik çalışmalarına ağırlık vermesi nedeniyle ara veren Allen, 1997 yılında Mercan Dede Esemble Grubu’nu kurdu. 23 yaşından bu yana DJ Arkın Allen adıyla DJ’lik yapan sanatçının prodüktör ve re-mixer olarak gerçekleştirdiği solo albüm ve ortak çalışmaları bulunuyor. Mercan Dede, bu yıl dünya müziği alanında en önemli yarışmalardan biri olarak kabul edilen BBC Radyo 3 Awards’a iki dalda birden aday gösterildi.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>