>

DİĞER HABERLER

Bayramda hava nasıl olacak?

Okumadan plan yapmayın! İşte il il 5 günlük hava durumu
 
   
 
 
     
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, ''Yağışlı ve serin hava ramazan bayramı'nın birinci ve ikinci günleri yurdun kuzey doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek'' dedi.

Çağlar, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nde düzenlediği toplantıda, Ramazan Bayramı'ndaki hava durumuyla ilgili bilgi verdi.

Bayramın birinci günü 30 Eylül'de yurdun kuzey kesimlerinin çok bulutlu olacağını belirten Çağlar, Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu ile Diyarbakır, Adıyaman ve Kahramanmaraş çevrelerinde sağanak yağış görüleceğini, diğer yerlerin de parçalı, az bulutlu olacağını bildirdi.

Çağlar, bayramın ikinci günü olan 1 Ekimde yurdun kuzey doğu kesimlerinin çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey doğusunun sağanak yağışlı, diğer yerlerin ise az bulutlu olacağının tahmin edildiğinin söyledi. Çağlar, bayramın üçüncü gününün de aynı hava şartları ile geçeceğini belirtti.

Bayram öncesinde yurdun Balkanlar ve Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisinde kalacağını belirten Çağlar, şunları kaydetti:

''Hava sıcaklığı hafta sonu yani yarın ve pazar günü tüm yurtta 2-4 derece azalacak. Salı gününden itibaren 1-3 derece artarak kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, güney bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yağışlı ve serin hava Ramazan Bayramı'nın birinci ve ikinci günleri yurdun kuzey doğu kesimlerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde 18-22, güney kesimlerde 26-27 derece civarında olacak.''

Mehmet Çağlar, bayram sonrası cuma, cumartesi ve pazar günleri yurdun batı kesimlerinin yeni bir yağışlı sistemin içine gireceğini ve bu sistemin yurdun batı ve iç kesimlerinde sağanak yağışlara neden olacağını belirterek, bayramda yola çıkacakları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Tahminlerin 3 güne kadar yüzde 85 oranında tutarlı olduğunu belirten Çağlar, gün sayısı arttıkça bu tutarlılığın düştüğünü, tahminlerin ileri günlerde yeniden değerlendirileceğini sözlerine ekledi.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>