>

DİĞER HABERLER

Bebek yüzlüysen baştan kazandın

İngilizlerin araştırmasına göre, yumuşak hatlara sahip olanlar daha çok güven veriyor ve daha kolay iş bulabiliyorlar.
 
   
 
 
     
Sarışınlar şanslı

Sarı saçlı, iri mavi gözlü ve dolgun dudaklı kadınların istedikleri işe girmesi ve dava kazanması daha kolay. İngiliz araştırma şirketi ICM'nin 1000'den fazla yetişkinle yaptığı anketten çıkan sonuca göre, bebek yüzlü insanlar daha güvenilir ve dürüst bulunuyor. Giyim kuşama dikkat etmek ve iyi bir makyaj da güvenilirlik imajına katkıda bulunuyor. Kişinin yüz ifadesi ilk karşılaşmada edinilen izlenimi ciddi biçimde etkiliyor.

Sık sık gülümseyin

Araştırmaya göre, sık sık gülümsemek olumlu bir özellik olarak değerlendirilirken, huzursuz, göz temasından kaçınan ve aşırı terleyen insanların olumsuz izlenim yarattığı belirtiliyor. Araştırmadan elde edilen sonuca göre, ince dudaklı ve küçük ağızlı insanlar cimri ve güvenilmez izlenimi uyandırıyor. Oyuncu Angelina Jolie'ninki gibi dolgun dudaklara sahip olmanın olumlu imaj yarattığı tespit edildi.

Saç temizliği önemli

Ankete katılanların yarısı cilalı ayakkabıların güven verdiğini söylerken, yüzde 60'ı da saç temizliğinden etkilendiklerini belirtti. Bebek yüzlü insanların planlanmış bir suçtan yargılandığı bir davada ceza alması ihtimalinin olgun yüz yapısına sahip insanlara oranla daha az olduğu ancak bebek yüzlülerin ihmal sonucu işlenen suçlardan hüküm giyme oranının daha fazla olduğu belirtildi.

Sabah
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>