>

DİĞER HABERLER

Bill Gates İstanbul'da gençlerin sorularını yanıtlayacak!

Microsoft Başkanı ve Baş Yazılım Mimarı Bill Gates, 30 Ocak tarihinde İstanbul’a geliyor. Gates, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2500 öğrenciye ...
 
   
 
 
     
Bill Gates İstanbul'da gençlerin sorularını yanıtlayacak

Microsoft Başkanı ve Baş Yazılım Mimarı Bill Gates, 30 Ocak tarihinde İstanbul’a geliyor. Gates, Türkiye’nin dört bir yanından gelen 2500 öğrenciye Türker İnanoğlu Maslak Show Center’da hitap edecek ve öğrencilerin sorularını yanıtlayacak.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrencilere hitap edecek Gates, basın mensuplarıyla da bir araya gelerek, Türkiye’nin bilişim potansiyeli ve teknolojinin geleceğine ilişkin görüşlerini paylaşacak.

Microsoft Başkanı ve Baş Yazılım Mimarı Bill Gates, 30 Ocak’ta Ankara ziyareti ve yaz tatilinin ardından üçüncü kez Türkiye’ye gelecek. Gates ile Türkiye’nin dört bir yanından gelecek 2500 gencin buluşması NTV’den de canlı yayınlanacak. Gates, bu buluşmada NTVMSNBC’den gelecek soruları da yanıtlayacak.

Microsoft Başkanı ayrıca İstanbul’da düzenlenen Microsoft Yöneticiler Zirvesi’ne de ev sahipliği de yapacak. Ortadoğu, Afrika ile Orta ve Doğu Avrupa’nın önemli şirketlerinden 150 yöneticinin katılımıyla gerçekleşecek olan zirve, Türkiye’de ilk kez organize ediliyor.

BİLGİSAYAR KULLANIMINDA TÜRKİYE HIZLA BÜYÜYOR
Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan NTV Ana Haber’de konu ile ilgili soruları yanıtladı. Arkan, Bill Gates’in gelişinin en önemli nedenlerinden birinin, Türkiye’nin Rusya ile birlikte bilgisayar kullanımında en hızlı büyüyen pazarlardan biri olduğunu belirterek “Bill Gates’in Türkiye’ye tekrar gelişinin birkaç nedeni var. Birincisi Türkiye’den çok etkilendi, yaz tatilini de Türkiye’de geçirdi. Bu onun Türkiye heyacanını çok daha arttırdı. İkincisi geçen ziyaretinde bir hayli talep almıştı. Üçüncüsü de Türkiye’nin Rusya’yla birlikte dünyada en hızlı büyüyen pazarlardan bir tanesi olması oldu”dedi.

Gates ile biraraya gelmenin büyük fırsat olduğunu vurgulayan Arkan “Salona gelen gençler sorularını kendisine yöneltme imkanı bulacaklar. Kısa bir konuşma ama bolca bir interaktivite, soru cevap seansını Bill Gates ile yaşayacaklar. Bunun ötesinde Bill Gates’e sorularını iletmeleri için NTV de bir imkan sağlıyor. Yani Bill Gates’e ulaşmak aslında bilgisayar kullanmayı ve bilgiyi önemsemekle, teknolojiyi önemsemekle, bu alanda varolmakla mümkün” dedi.

NTV


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>