>

KÜLTÜR-SANAT

Melissa Mey’den Dil Öğretilerini Kolaylaştıracak Bir Kitap!

Türkçe ve yabancı dil olarak hazırladığı karşılaştırmalı hikâyeleri edebiyatseverlere sunan Melissa Mey, yoğun ilgi gören seriye İnkılâp Kitabevi imzasıyla bir yenisini daha ekliyor.
 
   
 
 
     

Fotoğraf ve sanat tarihçisi Melissa Mey, İngilizce öğrenenlerin karşılaştırmalı okuma yapabileceği yepyeni hikâyeler ile okurun karşısına çıkıyor. Avrupa sokaklarında adım adım dolaşıp büyük bestecilerin, ressamların ve yazarların yaşam öykülerini ele alan Mey; “Dil Öğreten Hikâyeler-2 Türkçe-İngilizce” kitabıyla yeni bir dil öğrenme konusunda birçok farklı yolu dizelerinde aktarıyor.

Tüm dünyaya nam salmış usta isimlerin şaşırtıcı hayat hikâyeleri, Melissa Mey’in güçlü kalemiyle okuyucunun hafızasında yer ediniyor. Dil öğrenmek isteyenlerin kendilerini geliştirebilecekleri ve içinde kaybolacakları 27 farklı hikâyenin yer aldığı kitapta; sanat tarihiyle ilgili kıymetli notlarını satırlara işleyen Mey, okuyucuyu bilgi dolu bir yolculuğa çıkarıyor.

İlk seriden tamamen bağımsız hazırlanan ve şimdilik İngilizce okura sunulan ikinci seri; Almanca, İspanyolca ve İtalyanca olarak İnkılâp Kitabevi imzasıyla raflarda yer almayı planlıyor. “Dil Öğreten Hikâyeler-2 Türkçe-İngilizce” kitabı, dil beceresini geliştirmenin yanı sıra keyifli bir okuma da vaat ediyor.

Kitap Hakkında;

Sanatın, tarihin, Avrupa’nın en güzel şehirlerinin içinden geçen, hayal gücüyle harmanlanan hikâyeler…
Bu kitap, dil öğrenenlere yardımcı olması amacıyla hazırlanmıştır ve 27 öyküden oluşmaktadır. Öğrendiğiniz dili ne kadar anladığınızı deneyimleyebilmeniz için her hikâyenin Türkçesine de yer verilmiştir.
İngilizce, İspanyolca, Almanca ve İtalyanca olarak dört dilde yayımlanan ve büyük bir ilgi gören Dil Öğreten Hikâyeler, bu kez yepyeni öykülerle okur karşısında. Fotoğraf sanatçısı, sanat tarihçisi ve gezgin Melissa Mey, bir öncekinden tamamen bağımsız olan bu yeni seride okura yine farklı dillerde rehberlik ederken keyifli bir okuma da vaat ediyor.

İnkılâp Kitabevi, Melissa Mey, Dil Öğreten Hikâyeler II, 240 sayfa, İstanbul, 2023.

Künye;

Yayın Direktörü: Mehmet Bozkurt
Editör: Ezgi Hotalak
Çeviri: Ata Can Yılmaz
Kapak Tasarım: Beyzanur Karabulut
Kapak Fotoğrafı: Melissa Mey
Sayfa Tasarım: Beyzanur Karabulut


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>