>

DİĞER HABERLER

Bir Dostluk Hikayesi Yazılıyor: Kadın Dostu Markalar

Toplumsal fırsat eşitliğini ilke edinmiş, kız çocuklarını sporla güçlendirmeyi hedef almış, kadının güçlendirilmesi, desteklenmesi amacıyla eğitim, sağlık, teknoloji…
 
   
 
 
     

Her alanda yapılan birbirinden duyarlı marka projeleri, hitap ettiği tüketicisiyle “KADIN DOSTU MARKALAR” çatısı altında yepyeni bir hikayeye kavuşuyor.

Uzun yıllar, özellikle medya ve reklam sektöründe birçok etkin başarıya imza atmış ND MEDYA Dijital Bi’şeyler Atölyesi kurucusu Nazlı Demirel’in yazmaya başladığı hikaye, okuyucusuyla, Kadın Dostu Markalar 2021 Özel Ödül’lerinde buluşmaya hazırlanıyor.

Tüketicisi doğrudan kadın olsun olmasın, kadına yönelik duyarlılık projelerine imza atan, toplumsal fırsat eşitliliği ve sürdürülebilirlik ilkeleri ile hareket eden tüm şirketlerin, kuruluşların farkındalık projelerini ön plana çıkartacaklarının altını çiziyor. Hatta araştırmalarında hedef kitlesi doğrudan kadın olan markalarda daha az rastlanılan duyarlılık projelerine dikkat çeken Demirel, ülkemizde, bulmacanın eksik harflerini tamamlamak için “Kadın Dostu Markalar” hareketini başlattı!
Projede yola çıkış hikayesinin çerçevesi, markaların yüreklendiren projelerinden, kadınların başarı hikayelerinden ve dost markaların enerjisinden hareketle bugün bambaşka bir boyut kazandı.

Kadın Dostu Markalar Çalışmaları Nasıl Gerçekleşecek?


26 Kasım 2020’de www.kadindostumarkalar.org platformu yayın hayatına başladı. Toplamda farklı kategorilerle 100 Proje ile ilk yılı tamamlanması planlanıyor. Yani ilk yılında kamu, özel sektör ve Stk’ların duyarlılık projelerinden oluşan kadın dostu 100 markaya ulaşacak. Proje’nin etkilerinin yüzlerce kadın dostu marka davranışına da ilham vermesi hedefleniyor.
Projeye dost marka sayfaları ve proje girişleri devam ediyor. 26 Kasım – 1 Mart tarihleri arasında projeleri inceleyen kadınlardan ve toplumun ilgili kesimlerinden yıldızlar verilip, içerikler projeler kadınların beğenilerine sunuluyor. Yaklaşık 3 ay boyunca kadınların beğenilerine sunulacak bu dost markaların çalışmaları, sosyal medya paylaşımları, reklamları, online platform işbirlikleri ve dost markaların gücüyle çok geniş kitlelere yayılacak.

“Unutmayalım ki duyarlılık bulaşıcıdır”


Platformda yer alan kadın dostu kuruluşların farkındalık yaratan projeleri, kendi kategorisinde değerlendirmeye sunulup, kadınlardan en çok beğeni alan projeler KADIN DOSTU MARKALAR 2021 TÜKETİCİ ÖZEL ÖDÜLÜ’ nün de sahibi olacak.
Tüm sonuçların değerlendirilmesinin ardından 8 Mart 2021 Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleşecek ödül töreninde KADIN DOSTU MARKALAR 2021 ÖDÜLÜ ve KADIN DOSTU MARKALAR TÜKETİCİ ÖZEL ÖDÜLLERİ marka temsilcilerine takdim edilecek.

Kadın Dostu Markalar projesinin detaylarını paylaşan Nazlı Demirel; “Biliyoruz ki günümüzde, sürdürülebilirlik ve sürdürülebilir kalkınma sadece üretim ve rakamlar ile ölçülen bir değer değil. Bu nedeni esas alarak, kadınlarda ve toplumda farkındalık oluştururken, markaların, kurumların ve toplulukların duyarlılık bazlı işlerinin de bilince çıkarılmasına olanak sağlamak istiyoruz. Farkına varanları da toplumun her kesimine fark ettirmek istiyoruz. Öte yandan projemiz ile topluma değer yaratan şirketlerin sayısının artmasına katkı sağlamak, markalar ile tüketicileri arasında özel bir dostluk ve dayanışma hareketi başlatmak istiyoruz.” diyerek başlattığı hikayenin anafikrinin altını özellikle çizdi. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>