>

DİĞER HABERLER

Bu Yıl Yeni Yıl Hediyeniz Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Destek Olsun

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfına destek olun...
 
   
 
 
     

Bu yıl 25. yılını kutlayan Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı’nın, bağımsız bir vakıf olarak bunca yıldır ayakta kalabilmesi ve kadına yönelik şiddetle mücadele edebilmesi Mor Çatı dostlarının dayanışması sayesinde oldu. Bu sene de kadına yönelik şiddete karşı yürüttüğü mücadeleyi ve kurduğu kadın dayanışma ağını güçlendirmek için sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyor. Yılbaşı hediyelerinizi Mor Çatı ürünlerinden seçerek veya düzenli destek olarak bu dayanışma ağının bir parçası olabilir, kadınların ve çocukların şiddetsiz hayatlar kurmalarına katkı sunabilirsiniz.

Desenleri, Jale Hürdoğan, Ayşe Deniz Yeğin, Eliz Cığızoğlu, Zeynep Ökmen ve Ayça Sytmen tarafından tasarlan Mor Çatı çanta ve tişörtleriyle Mor Çatı 25. yıl özel tasarım kolyesini, Mor Çatı Vakıf Merkezi’nden ya da Morhipo’dan satın alabilirsiniz.
 Mor Çatı tam 25 yıldır kadınların yanında…

1990 yılında, aile içi şiddete maruz kalan kadınlarla bire bir dayanışma gösterebilmek ve sığınak açmak amacıyla, 1987 yılında gerçekleşen Dayağa Karşı Kampanya’nın örgütlenmesinde yer alan bir grup feminist tarafından kuruldu.
1995 yılında ise Türkiye’nin ilk bağımsız sığınağını açtı.

Kurulduğu ilk günden bu yana, şiddetin sorumlusunun, fail olduğunu unutmadan, şiddete maruz kalan kadın ve çocukları yargılamadan dinledi ve ihtiyaç duydukları desteği, kendi imkânları ölçüsünde verdi. Bugüne kadar 35 binden fazla kadın ve çocuğa dayanışma merkezinde sosyal, hukuki ve psikolojik destek verdi. 379 kadına ve 453 çocuğa ise sığınak desteği verdi. Bu destekler sayesinde, birçok kadın yaşadığı şiddetin, şiddete maruz kalmasının kendi suçu olmadığının ve şiddetsiz bir hayatı kurabilecek güçte olduğunun farkına vardı.

Mor Çatı, kadınların şiddet görmediği bir dünya için çalışıyor ve dayanışmanızı bekliyor.Yeni yılda tüm dileklerimiz şiddete karşı!
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>