>

DİĞER HABERLER

Citroen Lacoste Konsept

Citroën’e Timsah Dokunuşu: Citroën Lacoste Konsept (COSMO GALERİ)
 
   
 
 
     

Fransız otomobil markası Citroën ; giyim ve tekstil dünyasının ünlü ve lüks Fransız markası Lacoste ile işbirliği yaparak renkli bir konsepte imza attı. Timsah logolu kıyafetleriyle sadık ve geniş bir müşteri kitlesine sahip olan Lacoste, bu kez sektörünün dışına çıkarak Citroën ile birlikte bir otomobili giydirdi. Günlük kıyafetlerin yanında tenis ve golf gibi spor branşları için de özel ürünler üreten Lacoste'un Citroën ile işbirliğinin sonucunda ortaya çıkan CITROËN LACOSTE KONSEPT; tenis toplarını çağrıştıran tutamakları ve tenis filesinden ilham alınan jantları ile dikkat çekiyor. Bu sıradışı konsept otomobil; Paris Autoshow’un ardından 29 Ekim-7 Kasım 2010 tarihleri arasında İstanbul Otomobil Fuarı’nda meraklıları ile buluşacak.

CITROËN LACOSTE KONSEPT’İ DAHA YAKINDAN İNCELEMEK VE GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Daha önce DS3 modeli için Yves Saint Laurent ile yaptığı işbirliğiyle moda dünyasına adım atan Citroën; şimdi de lüks Fransız markaları arasında yer alan Lacoste ile yepyeni bir otomobil tasarladı: Citroen Lacoste Konsept

Özünde CITROËN, fakat görüntüsüyle tipik LACOSTE karakteri sergileyen araç; otomobil, moda ve spor dünyalarının kesişme noktasında yer alıyor. Birçok farklı giysi, aksesuar ve kumaş tipinden oluşan bir gardrop gibi CITROËN LACOSTE KONSEPT de farklı renk ve malzemelerle cıvıl cıvıl bir görüntü sunuyor.

Beyaz pamuklu pike ile kaplı, LACOSTE markasının ikonu t-shirt örgüsüne gönderme yapan koltukların emniyet kemeri bağlantıları ise tamamen doğal bir şekilde bu t-shirt’lerin V yakalarının şeklini alıyor. Minderler de doğrudan aynı markanın polo yakalarını andıran daha dayanıklı örgülü bir pamuklu döşeme ile kaplı.

Oyuncu, sade ve şık karakterini gözler önüne sermek için araç beyaz ve lacivert gibi göz alıcı renklere öncelik verirken bütünü canlandırmak için de canlı sarı renk ile birkaç ufak dokunuş yapılmış. Tenis topları gibi yumuşak ve hoş lastik tutma kolları ve tenis filesinden ilham alınan jantları aracı farklılaştırırken; tenis raketleri, bisikletler, golf sopaları ve sörf tahtaları gibi spor ekipmanları için özel bölümler ve sabitleme noktaları ise CITROËN LACOSTE KONSEPT’in sporcu kişiliğini ortaya koyuyor.

Kapısız yapısı ve açık tavanıyla golf arabalarını hatırlatan timsah logolu otomobilin iç mekanında gösterge tablosu kokpiti enlemesine kaplarken, son dönemin sihirli aleti I-Pod için de bir bağlantı noktası bulunuyor.

Cesur tasarımı ile Paris Autoshow’da büyük ilgi gören CITROËN LACOSTE KONSEPT; 20 Ekim-7 Kasım 2010 tarihlerinde düzenlenen İstanbul Autoshow’daki Citroën standında yerini alacak.

CITROËN LACOSTE KONSEPT’İ DAHA YAKINDAN İNCELEMEK VE GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>