>

DİĞER HABERLER

Devlerin gücü tek markada buluştu...

Yapı Sektörünün Devleri olan KALEKİM, DOW CHEMICAL ve MARDAV birleşerek yalıtım sektörüne yeni bir marka armağan ettiler: Blue’Safe MAVİKALE
 
   
 
 
     
Bu üçlü işbirliği ile yaratılan Blue’Safe MAVİKALE ile tüketiciye ısı yalıtımı alanında birbirleriyle uyumlu en doğru malzemelerin en doğru bileşenlerden oluşan ürünleri en ekonomik şartlarda sunmak hedefleniyor.

5 Mayıs 2004 tarihinde Yapı Fuarı’nda ortak bir basın toplantısı düzenleyen Kalekim, Dow Chemical ve Mardav yaptıkları işbirliği ile yeni marka hakkında bilgi verdiler. Basın toplantısına Kale Grubu Şirketleri Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay, Kalekim Genel Müdürü Ferdi Erdoğan, Dow Chemical Türkiye Ticaret Müdürü Durmuş Topçu ve Mardav Genel Müdürü Levent Pelesen katıldılar.

Basın toplantısında konuşan Kale Grubu Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay, Kale Grubu olarak Yapı sektöründe lider oldukları alanlarda vizyonlarını "Daima en iyisi" olarak belirlediklerini, hedeflerinin bu alanda yatırımlarını ve işbirliklerini artırmak olduğunu belirtti.

Kalekim Genel Müdürü Ferdi Erdoğan ise Kalekim & Kaleterasit şirketlerini tek çatı altında birleştirdikten sonra temelden çatıya en iyi ve estetik çözümleri sunan zengin ürün gamına sahip olduklarını söyledi. Erdoğan, "Yalıtım Sektörü Türkiye’de hızla gelişiyor. Mantolama pazarı da bu gelişmeye paralel büyüyecek. Bu nedenle Mardav ve Dow ile işbirliği yapmaya karar verdik. Mantolamada en son kaplamanın dekoratif kaplama olması gerektiği için Kaleterasit’in yeni nesil sıvalarını bu sisteme dahil etmek istedik." dedi.

Mardav Genel Müdürü Levent Pelesen de "Blue’Safe olarak kendi markamız ile pazarlamakta olduğumuz "dış duvarlarda çözüm sistemimizi", ortağımız Dow Chemical’ın uluslararası tecrübeleri ve bilgi birikiminin yanı sıra, yapı kimyasallarında ve dış cephe kaplamalarında ülkemizin öncü ve lider kuruluşu Kalekim & Kaleterasit ile yaptığımız işbirliği ile daha güçlü hale getirmiş bulunuyoruz. Blue’Safe sistemleri ile 7 yılda Mantolama Sistemi’nin öncülüğünü yaparak, %50’lik pazar payı ile sektörün lider kuruluşu haline geldik. Oluşturduğumuz ve büyüyen bu pazarda yaptığımız işbirliği ile daha da güçlenmeyi hedefledik" diye konuştu.

Basın toplantısında söz alan Dow Chemical Türkiye Ticaret Müdürü Durmuş Topçu hedeflerinin bayilerine, altbayilerine ve markalarına güvenen ustalara, detayları çözülmüş, zaman içinde performansı azalmayan sistemler sunmak olduğunu vurgulayarak, Blue’Safe MAVİKALE Mantolama Sistemleri dıştan ısı yalıtım sistemleri için hazırlanan yaşlandırma ve performans standardına (ETAG 004) uygunluğu test edilmiş Türkiye’de ilk sistem olduğunu söyledi.

Blue’Safe MAVİKALE

Blue’Safe MAVİKALE Mantolama sistemleri binalar için ısı yalıtımında büyük avantajlar sunan, sağlıklı, konforlu mekanlar yaratan ve binalarda tam koruma sağlayan bir sistem.

Kalekim ayrıca Blue’Safe Mavi Kale sistemi için yeni ürünler geliştirdi. Mantolama sistemine yönelik özel olarak geliştirilen bu ürünlerden Mavi Kale Yapıştırma Harcı Kalefiks, Mavi Kale Sıva Harcı Kaleplast, son kat dekoratif kaplamalarda akrilik esaslı silikonlu elastik cephe kaplamaları Grenart ve Grenart Micro ile Çimento Esaslı Cephe Kaplaması Minart.

KALEKİM Kimyevi Maddeler San. ve Ticaret A.Ş. hakkında
Türkiye'de yapı kimyasalları alanında 1972 yılından bu yana öncü ve lider konumunda olan Kalekim Kimyevi Maddeler San. A.Ş. ile 1968 yılında Türkiye'de ilk kez "dış cephe sıvası ve boya" üretimine başlayan ve ürüne adını veren Kaleterasit Sıva ve Boya San. A.Ş., 2002 yılında birleşerek Kalekim A.Ş. adını almıştır.

Kalekim markası ile yapı kimyasalları alanında seramik yapıştırıcıları, renkli derz dolgu malzemeleri, izolasyon malzemeleri ve yüzey temizleme malzemeleri üreten Kalekim, İstanbul-Avcılar, Isparta ve Mersin'de bulunan üç ayrı fabrikasıyla hizmet vermektedir. Türkiye'de 500.000 tonluk yıllık üretim kapasitesi ve %52'lık pazar payıyla sektöründe lider olan Kalekim, 350'yi aşan bayisiyle tüketiciye ulaşmaktadır. Kalekim’in İstanbul-Avcılar'daki Kaleterasit Fabrikası’nda ise, yıllık 22.000 ton sıva, 16.000 ton boya ve 38 ton pigment üretim kapasitesi ile hazır renkli sıva, iç ve dış cephe boyaları, izolasyon malzemeleri ve yüzey hazırlama malzemeleri üretimi yapılmaktadır.

İhracatta da kendi sektöründe lider olan Kalekim, yurt dışında 106 satıcısıyla, 29 ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>