>

DİĞER HABERLER

Dialog’dan “Seslendirme Eğitimi”

Dialog’dan “Seslendirme Eğitimi”. Televizyon ve reklam dünyasında siz de seslendirme sanatçısı olabilirsiniz...
 
   
 
 
     

Can Gürzap ve Arsen Gürzap tarafından kurulan ve Türkiye’de 15 yılda 16 bin öğrenci yetiştiren DİALOG, uzman eğitimen kadrosu ile gerçekleştirdiği “Seslendirme Eğitimi” ile usta seslendirme sanatçıları yetiştiriyor.

Özel televizyon kanallarının ardından dijital televizyon yayınlarının başlaması ve televizyon kanallarının sayısının her geçen gün artması ile önemi sürekli artan, ancak kalifiye eleman açığı bulunan seslendirme alanı için, Dialog’un seslendirme eğitimleri devam ediyor.Seslendirme alanında uzun senelenerdir eğitim veren, bugüne kadar bir çok başarılı sanatçı yetiştirmiş olan Dialog, reklam, film, dizi, belgesel ve spor programlarının seslendirmesinde çalışmak üzere, sektörün ihtiyaçlarına yönelik en etkin eğitimi vererek öğrencilerini kısa sürede usta birer seslendirme sanatçısı yapıyor. Sunduğu profesyonel eğitim ile adayları iş hayatında rakiplerinden bir adım öne taşıyan Dialog, başarılı olan öğrencilerine iş bulmaları konusunda da destek oluyor.

Haftaiçi ve haftasonu olmak üzere iki farklı eğitim seçeneği sunan program, toplam 56 saat sürüyor. Kapsamlı ve ciddi bir mesleki eğitim olan Dialog Seslendirme Eğitim Programı’nda; “Nefes, Ses, Artikülasyon”, “Diksiyon-Fonetik (Konuşma bilimi ve Konuşma Sanatı)”, “Dramatik Çalışma” ve “Stüdyo Çalışması” dersleri bulunuyor.

Dialog’un uzman eğitim kadrosunda Can Gürzap ve Arsen Gürzap’a ek olarak, Ayda Aksel, Cevdet Arıcılar, Müge Arıcılar, Zeynep Erkekli, Yalçın Boratap ve Serap Eyüpoğlu yer alıyor. Eğitimin uygulama bölümü ise Akla Kara Seslendirme Stüdyoları’nda, profesyonel bir seslendirme yönetmeni olan Taylan Adlıhan ile yapılan yoğun seslendirme çalışmaları ile gerçekleştiriliyor.

İlgilenenler detaylı bilgiye 0212 249 46 00 no’lu telefon numarasından veya www.dialog.com.tr adresinden ulaşabilirler.

EĞİTİM PROGRAMI İÇERİĞİ

NEFES, SES, ARTİKÜLASYON: (Ayda Aksel, Cevdet Arıcılar, Müge Arıcılar, Zeynep Erkekli) Nefesin doğru ve gerekli biçimde alınıp kullanılabilmesi, ses sınırının genişletilmesi, sesin etkili bir düzeye ulaştırılabilmesi, seslerin doğru yerden ve doğru zamanlamayla çıkartılabilmesi konularında yapılan çalışma ve alıştırmalar.

DİKSİYON-FONETİK: (Konuşma Bilimi ve Konuşma Sanatı): (Arsen Gürzap, Cevdet Arıcılar) Ses ve söyleyiş yanlışlarının düzeltilmesi ve doğru konuşmanın temeli olan fonetik kurallarının öğretilmesi konularında yapılan çalışmalar.

DRAMATİK ÇALIŞMA: (Arsen Gürzap, Can Gürzap, Ayda Aksel, Yalçın Boratap, Serap Eyüpoğlu) Konuşmada ses kullanımı, vurgulama, tonlama ve duygu aktarımının, bir anlatım bütünlüğü içinde sağlanmasını amaçlayan çalışmalardır. Bu ders, doğaçlama (Improvisation) ve çeşitli tiyatro oyunlarından parçaların çalışılmasıyla gerçekleştirilir.

STÜDYO ÇALIŞMASI: Akla Kara Seslendirme Stüdyoları’nda profesyonel seslendirme yönetmenleri ile yapılan yoğun seslendirme çalışmaları.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>