>

DİĞER HABERLER

E-alışverişte yüzde 14 artış

Yapılan piyasa araştırmaları sonucu, geçen sene İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde yüzde 14 oranında bir artış yaşandı.
 
   
 
 
     
E-alışverişte yüzde 14 artış

Yapılan piyasa araştırmaları sonucu, geçen sene İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde yüzde 14 oranında bir artış yaşandı. Araştırmalardan çıkan rakamlara göre en çok müzik dalında artış yaşanırken harcanan toplam paranın 1.8 milyar dolar düzeyinde olduğu bildiriliyor.

Elektronik alışveriş üzerinde araştırmalar yapan comScore Networks isimli şirkete göre, bu ani artışın merkezinde bir yılda yüzde 90'lık bir yükselişle eğlence alanında gerçekleşen hareketlilik bulunuyor. Daha çok müzik dalında yaşanan bu artışla toplamda harcanan para 413.5 milyon doları buluyor. Yükselişine devam eden bir başka harcama alanını da randevulaşma siteleri oluşturuyor. Bu alanda yüzde 4.4'lük artışla 469.5 milyon dolar harcandı.

Oyun ve spor malzemeleri de 2004'ün en gözde İnternet ürünleriydi. Oyunda yüzde 21.8 artışla 88.8 milyon, spor malzemelerinde ise yüzde 38 artışla 52.8 milyon dolar harcandı. 2004'te iş ve yatırım alanındaki harcamalarda ise düşüş yaşandı. Bu alandaki hareketlilik yüzde 6.3'e gerileyerek 312.9 milyon dolarda kaldı.

hürriyet

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>