>

DİĞER HABERLER

Ferzan Özpetek İstanbul ve Aşkı Marka 2015’te Anlattı

Yönetmen ve senarist Ferzan Özpetek, Marka 2015 Konferansı’nda Ayşe Arman’la birlikte özel bir seans düzenledi.
 
   
 
 
     

Hem Türkiye’de, hem İtalya’da bir marka olan Özpetek, unutulmaz bir sohbete imza attı.

İtalya’dan sonra Türkiye’de de yayınladığı ‘Sen Benim Hayatımsın’ adlı kitapla bestseller listesinde birinci sırada yer alan Ferzan Özpetek, 17 Aralık’ta MARKA 2015 katılımcıları ile buluştu. Türk ve İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek, ’İstanbul, Aşk ve Duygular’ konulu seansla, sohbetinin de en az sinema dili kadar güçlü olduğunu gösterdi. Ayşe Arman’la birlikte yaptığı sahne söyleşisinde İstanbul’u ve aşkı konuşurken, Özpetek markasının ayrılmaz parçası olan özgürlük, cesaret, tutku, samimiyet gibi duygular bu unutulmaz sohbetin merkezinde oldu.

Ferzan Özpetek, “Bana İtalyan ve Türk yönetmen denmesini önemiyorum. Çünkü bu 2 dünyanın insanıyım. İki evim, iki ülkem ve iki bayrağım var” diye konuştu.

Özpetek, Ayşe Arman’ın İtalya ve Türkiye’deki şöhreti hakkındaki sorusuna; “Bence şöhret diye bir şey yok. 16 yıl yönetmen asistanlığı yaptım, çok şöhretler gördüm ama şu an hiçbiri yok. Bence şöhret geçicidir. Bu yüzden benden övgüyle bahsettiklerinde mahcup oluyorum ve arkamı dönüp gidiyorum. Ben hep amatörüm, duygularla konuşuyor ve yönetiyorum.

Duygulardan bahsedince zamansız oluyorsun. İnsanların duyguları tüm dünyada aynı” diye yanıt verdi.

Filmlerinin çekerken oyunculara aşık olduğunu söyleyen ünlü yönetmen, “Her bir oyuncuma çekim boyunca aşık oluyorum.

Ama film bittikten sonra bu aşk da bitiyor” dedi. Ferzan Özpetek, Tuba Büyüküstün’ün rol alacağı ve İstanbul’da çekilecek olan yeni filminin erkek oyuncusu hakkındaki ısrarlı sorulara ise yanıt vermedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>