>

DİĞER HABERLER

Güven Sigorta yarışa katılıyor

Türk Sigortacılık Sektörü’nde son yıllarda giderek artan rekabette, Türkiye’nin ilk sigorta şirketlerinden olan Güven Sigorta da, yeni dönemde aktif biçimde yer alacak.
 
   
 
 
     
Genel Müdür Şimşek, 2004 Acente Toplantısı’nda rekabetçi bir döneme start verdi

Kemer’de gerçekleştirilen 2004 yılı Acenteler Toplantısı’nda konuşan Güven Sigorta’nın yeni Genel Müdürü Kadir Şimşek, Güven Sigorta’nın bundan sonra edilgen yapısını terkedip, proaktif bir anlayışla sektördeki yarışa katılacağını bildirdi.

Bu yıl 80. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayacak olan Güven Sigorta’nın Kemer Çamyuva’da Ceylan International Resort ve Simena Tatil Köyü tesislerinde yapılan Acenteler Toplantısı, özel ve kurumsal acentelerin katılımıyla, görkemli bir biçimde gerçekleştirildi. 2000 yılında özelleştirilerek Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’ne devredilen Güven Sigorta’nın Acenteler Toplantısı’nda bir konuşma yapan Güven Sigorta Genel Müdürü Kadir Şimşek, "Sigorta sektörü, ülkemizde günün gereklerine uygun biçimde yeniden yapılanma dönemine girmiştir. Ekonomik krizler dönemi ve bunun negatif etkilerinin sektörümüz üzerindeki yansımaları ile bir çok sigorta şirketinin sigortacılık ilkeleri ve hassasiyetlerini dışlayan, basiretsiz yönetim anlayışına dayalı modelleri, yeni model yapılanmayı birçok noktada gerekli hale getirmiştir"dedi.

Rekabetin gerisinde değil, önünde…

Güven Sigorta Genel Müdürü Kadir Şimşek, "Altyapısı güçlü olan şirketimiz daha rekabetçi ve üretken olabilmek için reaktif yapısını proaktif karaktere büründürmelidir. Hep beraber öncelikli görevimiz; edilgen yapımızı yeniden yapılandırarak rekabetçi şartları takip eden değil; rekabetçi şartları oluşturacak dinamizme kavuşarak, etken şirket pozisyonuna yükselmek olmalıdır" şeklinde konuştu. Şimşek bu temel hedefleri gerçekleştirmek üzere, ana faaliyet programının oluşturularak, uygulama aşamasına getirildiğini sözlerine ekledi.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen acentelerin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte kurulan ve gelişip büyüyerek 80 yıldır sigortacılık hizmetini başarıyla sürdüren Güven Sigorta’nın geleceğine yönelik, takım ruhu ve şirket içi motivasyonu geliştiren önemli adımlar atıldı. Sıcak ve neşeli bir ortamda geçen gala yemeğinde ise, 2003 yılı üretim sonuçlarına göre başarılı acentelere plaket verildi.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>