>

DİĞER HABERLER

Hayat o kadar zor ve o kadar acımasız ki…

"Hemen hemen her gün, özellikle, erkeklerin intihar haberlerini gazetelerde okuyoruz.." Hikmet Suner'in yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Hemen hemen her gün, özellikle, erkeklerin intihar haberlerini gazetelerde okuyoruz..

15 gün evvel 53 yaşında, dün de 45 yaşında iki erkeğin intihar haberi beni ziyadesiyle üzdü. Bunlar medyaya yansıyanları... Haberdar olduklarımız…

Hayat şartları o kadar zor ki…. Eve ekmek getirmek, her gün bin bir kişiye dert anlatmak, evet efendim demek ve akşam evine ailesine mahcup olmamak sofrası boş kalmasın diye gün boyu didinmek, çalışmak, koşuşturmak...

Beklediği tatlı dil, güler yüz, bir kap yemek, yatağında huzur içinde, güven dolu, mışıl, mışıl uyumak... Ve bu huzurla ertesi güne daha dinamik, daha şevk içinde başlamak….

Aman hanımlar, eşlerinize iyi davranın… Özellikle çalışmayan hanımlara sözüm.. Çocuklarının yanında, kocanıza kıymet verin.. Gerçekten de kıymet verin.. Bir gün pişman olacağınız tutum ve davranışlar içine girmeyin, çocuklarınıza iyi örnek olun..

Unutmayın ki, ekmek aslanın midesinde….

Bunalım, insanın bütün hal, hareket, düşünce ve duygu sistemini darmadağın eder bozar. İstenmedik sonlar yaşanabilir. Unutmayın ki, onlar, çocuklarınızın babası, sizin de hayat arkadaşınız... İyi günde, kötü günde….

Her şekilde çocuklarınız, babalarını güzel anılarla hatırlamalıdırlar…Sadece o’nu değil,elbette sizi de …

Bunun yanı sıra, tabii ki,bayanlara ve aile büyüklerine çok fazla görevler düşüyor…

Hayat o kadar zor ve o kadar acımasız ki…

Hangi yaşta, hangi mevkide olursak olalım, nasihate, tavsiyelere muhtacız... Ne kadar büyürsek büyüyelim, yaşımız kaç olursa olsun, hala, doğru kullanılacak akla, doğru, faydalı bilgi, tecrübe ve nasihat verenlere, tatlı söze, güler yüze, şevkat ve sevgiye ihtiyacımız var. Yani her konuda yardıma ihtiyacımız var.

Kırmadan, gücendirmeden, kelimeleri özenle seçerek, birbirimizle konuşmalıyız. Sorunlarımızı, iyi niyetle konuşarak çözmeye çalışmalı, her hususta birbirimize yardımcı olmalıyız.

Bizler, birbirimize misafiriz. Misafire nasıl davranıyorsak kocamıza da öyle davranmalı, azami özeni göstermeliyiz.

Bu ölümlü dünyada, birbirimizi bunalıma sokmamalı,s ıkıntı vermemeliyiz. Birbirimize yardımcı olmalıyız, birbirimizi benimsemeliyiz. Gücümüzü aşan konularda da profesyonel yardım almalıyız.

Kin, hınç, intikam bizlerden uzak olsun..

Bu dünyada, insanın cenneti evi dir. Bunu asla aklımızdan çıkartmamalıyız. Karşımızdakini çaresizliğe mahkum etmemeliyiz. Çaresiz olan yakınlarımıza yardımcı olmalı, dertlerini, sıkıntılarını hafifletmek için elimizden geleni yapmalıyız. Arkadaşlarımıza, dostlarımıza yapıyoruz da ailemize mi yapmayacağız…

Türk kadını her türlü zorluğun üstesinde gelebilen, azimli, yardımsever, yuvası için her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmeyen asil bir varlıktır. Bu duygu ve düşünceyle asil Türk kadınını en içten muhabbetlerimle kucaklıyorum…

Hikmet Suner

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>