>

SAĞLIKLI YAŞAM

Ağrı Kesici Değil Risk Alıyoruz!

Şeker gibi olan ağrı kesicilere dikkat....
 
   
 
 
     

Günümüzde çoğu kişinin yanından eksik etmediği ağır kesicilerin sadece vücudun tepkisel sesini kısmaya yaradığını ve sürekli kullanıldığında bağımlılığa dönüşerek faydadan çok zarar verdiğini ve “Devamlı kullanılan ağrı kesiciler; iç organlara hasar vermeye başlayarak zamanla başka hastalıkların ortaya çıkmasına neden olur. Ağrıdan kurtulmanın tek yolu, ağrıya neden olan hasarlı bölgenin tedavi edilmesidir” diyerek Türkiye de son yıllarda başarıyla uygulanan doğal bir ağrı tedavisi yöntemi olan proloterapi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Stresli iş ve yaşam koşulları, egzersizden uzak kalmak başta kas ve iskelet sistemi kaynaklı; baş, boyun, bel ağrısı olmak üzere birçok ağrılı hastalığı da beraberinde getiriyor. Bu ağrılardan kurtulmak için sıkça başvurulan ağrı kesicilerin geçici çözümler olduğunu ve zaman içinde başka hastalıkların ortaya çıkmasına da sebep olabileceği konusunda uyarılarda bulunarak, geçmeyen ağrılarından dolayı ağrı kesiciyi hayatının vazgeçilmezi haline getirmiş hastalara seslenerek, son yıllarda dünyada bir çok uzman hekim tarafından uygulanan ve yüzde yüze yakın iyileşme imkanı sunan doğal ağrı tedavisi yönetimi Proloterapi hakkında bilgiler verdi.

AĞRIDAN TEK KURTULUŞ HASARLI BÖLGENİN TEDAVİSİDİR

Ağrı kesiciler ile geçici olarak dindirilmeye çalışılan kronik ağrılardan kurtulmak için, Proloterapinin son yıllarda uygulanan en etkili ve doğal, ağrı tedavisi yönetimi olduğu ve “Proloterapi yöntemiyle; ağrının kaynağı olan bölgeye şekerli sudan oluşan özel bir solüsyonun enjekte edilmesiyle hasarlı bölgede tamir edici hücrelerin çoğaltılması ve dokuların canlandırılması sağlanır. Bu yöntemle hasta, 2-3 seans sonra ilaç ya da ameliyata gerek kalmadan kronik ağrılarına neden olan hasarlı bölgenin kalıcı olarak tedavi edilmesi ile ağrılarından kurtulur ”dedi.

AĞRI KESİCİLER SADECE VÜCUDUN TEPKİSEL SESİNİ KISAR


Ağrı hissini ortadan kaldırmak için içilen ağrı kesicilerin bilinçsiz kullanılmasının beklenmedik hastalıklara yol açabileceğini dikkat çeken Uzm. Dr. İlker Solmaz; “Ağrı kesiciler, yalnızca vücudumuzun tepkisel sesini kısar, sürekli kullanıldığında ise vücut ağrı kesicilere alışır ve zamanla iç organlara zarar vermeye başlayarak karaciğer yetmezliğinden mide kanamasına, kansızlıktan bağırsak şikâyetlerine kadar birçok hastalığa neden olur” şeklinde konuştu.

HEKİM SEÇERKEN DİKKATLİ OLUN

Doğal bir ağrı tedavisi yöntemi olan proloterapinin hiçbir yan etkisinin olmadığının altını çizen Dr. İlker Solmaz, bu yöntemi uygulayan hekimlerin eklem ve bağ dokularına hâkim olması gerektiğine dikkat çekti. Solmaz, “Hekim seçilirken çok dikkat edilmeli. Tecrübesiz ellerde yapılan tedaviler birçok komplikasyona neden olabiliyor. Bu yüzden Proloterapi yöntemi kesinlikle tecrübeli ve eğitimli ellerde, doğru ortamlarda uygulanmalıdır” uyarısında bulundu.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>