>

DİĞER HABERLER

İçimdeki şeytan omzumdaki melek

"Bu yazı, yaşamının her saniyesini, aklının ve kalbinin her santimetrekaresini bana adamış anneme.. " Dilara Gülyuva'nın yeni yazısı...
 
   
 
 
     
İçimdeki Şeytan Omzumdaki Melek

Bu yazı, yaşamının her saniyesini, aklının ve kalbinin her santimetrekaresini bana adamış anneme.. o kadar acılı bişey değil endişeye mahal yok.. ama neticede 26 yıllık hayatımın en anlamlı teşekkürü bu; bırakın da biraz duygusal olsun canım!!

Anneme..

“biz iki cesur kadınız; birbirine başından taa en başından destek olmaya söz vermiş, hayatın ağırlığında ezilen ruhlarımızın isyanına rağmen birbirimizin canını asla acıtmamış iki cesur kadın..”

O’na “hayatın mecburcusu” diyorum ben, evet bildiğimiz konkendeki “mecburcu” gibi, yaşamaya hiç de mecbur olmadığı şeyleri yaşamak zorunda bırakıldığı için. ve teşekkür ediyorum; tek başına yüzleşmek zorunda kaldığı tüm olumsuzluklara rağmen benden vazgeçmeyip dünyaya getirdiği, hiç eksiksiz ve hayata gücendirmeden, “kuzuuum, prensesiiim, dünya güzeli kızııım (ki bu sonuncusundaki abartı gözden kaçacak gibi değildir!) diye severek, her zaman destekleyerek büyüttüğü, birey olmama, kendim olmama izin verdiği, hem en yakın arkadaşım ve sırdaşım hem tüm hatalarımda bıkmadan rehber ışığım ve buna rağmen yine de yaptığım yanlışların sonunda kalp kırıklarıma sorgusuz merhemim olduğu ve bana koşulsuz güvendiği için sonsuz teşekkür ediyorum.

İçimdeki şeytanla barışmamı sağladığı (ki sol üst köşede gördüğünüz fotoğraf tamamen bu satırla bağlantılıdır!), asla yargılamadığı, hep yapıcı eleştirdiği, (“amaaan aynı halasına çekmiş”) kötümserliğime rağmen dünyaya onun gözleriyle bir de dolu tarafından nasıl bakacağımı gösterdiği, evimizin daracık koridorunda bisiklete binmeyi öğrettiği (ve kendisi hala binemediği), kabus şeklindeki tarih sınavlarımdan bir gece önce (“iki gece önce çalışsam boyum kısalırdı” çünkü!) bütün kitabı benle beraber ezberlediği için (şimdi sor nerdeyse tüm Osmanlı padişahlarını cinsel tercihlerine ve cariyelerinin isimlerine kadar yanlışsız bilir!) sonsuz teşekkür ediyorum.

ve yetmeyeceğini bile bile binlerce milyonlarca kez teşekkür ediyorum tekrar tekrar; hayat nasıl bir el dağıtmış olursa olsun bir an gelip joker çekebileceğimi heran kulağıma fısıldayan omzumdaki meleğim olduğu için..

annem.. jokerimsin, her şeyimsin, iyi ki benimsin..

Dilara Gülyuva
dilaragulyuva@hotmail.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>