>

DİĞER HABERLER

JULIE MARDİN’in "Zararlı Oyuncaklar" Resim Sergisi Açıldı.

New York’da, fotoğraf, yaratıcı yazarlık ve sanat eğitimi alan sanatçı Julie Mardin’in, 30 eserden oluşan "Zararlı Oyuncaklar" resim sergisi sanatseverlerle buluştu.
 
   
 
 
     
Maçka’daki Çağla Cabaoğlu Art Gallery’de açılışı gerçekleştirilen sergide, teknik olarak inkjet baskı olan eserler ve konu olarak savaş karşıtı fikri sembolize eden oyuncak imajları içeriyor.

Eserlerde göze çarpan maskeler ise serginin temasını vurgulayan detaylar arasında. Politik kişilerin maske takarak gerçek yüzlerini gizlediklerini ve bununla bir çeşit oyun oynadıklarını anlatan maskelerin, büyüklerin zararlı oyuncakları olduğu vurgulanıyor.

Değerli müzik adamı Arif Mardin’in kızı olan Julie Mardin, bu sergi ile ilgili düşüncelerini şöyle açıkladı; ‘Bu serginin teması, şiddet içeren oyuncakların toplumsal araştırmalara ışık tutabileceği ve zararsız görünen bu objelerin aslında çocuklarımızı etkileyip, süregiden şiddet ve savaş ortamını gelecekte de devam ettirebileceğidir.

Serginin tek amacı bu objeleri ve bunların sıra dışı sunuluş biçimlerini, yani amaçları ile paketleri arasındaki ironiyi vurgulamak değildir. Aynı zamanda bu sergi ile oyuncakları, yetişkin dünyasında da kendilerine bir yer bulan, video oyunlarına benzer bir dünya görüşünü gösteren etkili araçlar olarak kullanıyorum."

Sanatseverler, sergi süresince ses tasarımcısı Joe Mardin’in bu sergi için hazırladığı özel müzikleri de, aynı mekanda dinleme imkanı bulacaklar.


Çağla Cabaoğlu Art Gallery:

Çağla Cabaoğlu tarafından 2002 yılında kurulan galeri; dinamik çağdaş ve ilerici sanat yapıtlarını sergiliyor. Bağımsız çalışan galerinin hedefleri, genç sanatçıları da desteklemek, yeni koleksiyonerler oluşturmak, plastik sanatları daha geniş kitlelere tanıştırabilmek ve taşıyabilmektir. Galerinin çalıştığı sanatçılar; Argun Okumuşoğlu, Tektaş Ağaoğlu, Reyhan Göksel, İsmet Doğan, Asaf Zeki Yüksel Mehmet Uygun, Levent Morgök, Gülveli Kaya, Barış Sarıbaş, İsmail Acar, Hale Ürkmezgil’dir.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>