>

DİĞER HABERLER

Kadın ya da Barbie olmak...

"Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde bir şöhret olma arzusu telaşıdır gidiyor...." Aslı Atasoy'un yeni yazısı
 
   
 
 
     Sadece Türkiye’de değil dünyanın her yerinde bir şöhret olma arzusu telaşıdır gidiyor. İnsanlar delirmiş gibi. Tüm hayatlarını televizyonda yaşamaya meraklı bir millet olup çıktık. Sizce de garip değil mi?

Sözüm ona ar damarlarına önem veren, geleneklerine bağlı bir ülkeyiz. Her fırsatta diniyle övünen, ahlak konusunda koyu vaazlar vermemiz buna keza...

Biliyorum etkisi çok uzun sürmeyecek ama yine de yazmak istedim.

Hafta başında yapılan “Barbie” operasyonu beni çileden çıkarttı. Sözde “Barbie” operasyonun adı ama her yerde “fuhuş” operasyonu lafıdır gidiyor. Nereden çıktı bu operasyon?

Şimdi sorguladığımız işini yapan birimler değil elbette ama kadınların bu kadar aşağılandığı magazin programı tadında bir operasyon ister istemez düşündürüyor insanı.

Fuhuş binlerce yıldır yapılan bir olay. Herhalde bunu söylemeye gerek yok. Manken olma, para kazanma arzuları da uzun yıllardır insanların içini yanıp tutuşturan isteklerden. Her mankenin, kadın şöhretin bu basamakları tırmanırken bedenini değişim değeri olarak kullandığına inanmıyorsunuz umarım.

Ama görünen o ki televizyonlarda magazin programlarını yapan ve buna katılan kişiler fena halde kadın şöhretlere kafayı takmış durumda.

Aklıma takılan şu eğer ortada bir durum varsa, neden bu kadar afişe edilerek gösteriliyor? Bir sürü haberciyle birlikte düzenlenen bu operasyon kadınların kişilik haklarına müdahale edilmesi anlamına gelmiyor mu? Siz hiç bir erkeğin fuhuş yaptıktan sonra zührevi hastalıklar hastanesine götürüldüğüne tanık oldunuz mu? Hele de 2 gün gözaltında tutulduktan sonra.

Bu kadarla kalsa da iyi bir de kadınların kaçında ne hastalığı olduğu da ortaya serildi. Çekinilmese raporlar medyaya verilip televizyon programlarında açık oturum yapılacak.

Bence durum içler acısı. Ortada kesinleşmiş bir durum bile yokken bu hale düşürülen kadınlar gerçekten mağdur. Aslında bu işi yapsalar bile bunun yolu yordamı bu olmamalı. Bir de düşünmeden edemiyorum, pazarlık yaptığı iddia edilen futbolcular, iş adamları, politikacılar nerede? Evlerinde ifadeleri alınmaları sizce de ortada kadınlara ve Türkiye’ye yapılan ciddi bir yanlışı işaret etmiyor mu?

Başımıza neler gelecek kimbilir? Artık hiçbir şey aklım almıyor...

Aslı Atasoy
asli@cosmoturk.comFavorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>