>

DİĞER HABERLER

Kadınlar, teknolojiyle başarmak için Kadın ve Bilişim Günü’nde!

“Kadın ve Bilişim Günü”, toplumun gelişmesinde önemli rol oynayan kadınlarımızın, bilgisayar, İnternet gibi araçları kullanarak yaşamlarına değer katmaları ...
 
   
 
 
     


“Kadın ve Bilişim Günü”, Intel, KA.DER ve TBD işbirliğiyle
30 Mart’ta Conrad Otel’de “Teknolojiyle başarıyoruz!” temasıyla kutlanacak

“Kadın ve Bilişim Günü”, toplumun gelişmesinde önemli rol oynayan kadınlarımızın, bilgisayar, İnternet gibi araçları kullanarak yaşamlarına değer katmaları konusunda rehber olma misyonu ile 30 Mart’ta Conrad Otel’de kutlanacak. Intel ve KA.DER (Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği) işbirliğiyle ilki geçtiğimiz yıl hayata geçirilen Kadın ve Bilişim Günü, bu yıl Türkiye Bilişim Derneği’nin katılımı ve Vatan Gazetesi’nin desteğiyle düzenleniyor. Intel’in bölgenin teknolojik kalkınmasını teşvik eden Türkiye ve Orta Doğu e-Dönüşüm İnisiyatifi kapsamındaki “30 Mart Kadın ve Bilişim Günü”, teknolojiyi kadınların yaşamlarına daha fazla entegre etmeyi amaçlıyor.

Etkinlik bu yıl, “Teknolojiyle başaran” kadınlara ve bu başarılardan ilham almak isteyen ziyaretçilere ev sahipliği yapacak. KA.DER Başkanı Seyhan Ekşioğlu, Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şubesi Başkanı Meriç Aykol ve Intel Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz’in katılımıyla gerçekleşecek Kadın ve Bilişim Günü’nde; iş dünyası, sivil toplum kuruluşları gibi birçok farklı kesimden konuşmacı yer alacak.

Teknoloji deneyimlerini paylaşacak, katılımcı kadınlarla fikir alışverişinde bulunacak, “teknolojiyi kullanarak başarmanın” yollarını aktaracak konuşmacılar arasında şu isimler yer alıyor: anneyiz.biz İnternet sitesi kurucusu Pınar Yücel, tarimsalpazarlama.com proje koordinatörü Tülin Akın, Kadın Kurultayı grubu moderatörü Hülya Gülbahar.

Katılımın ücretsiz olacağı etkinlikte, kadın ve teknoloji arasındaki bariyerleri kaldırmak adına kadınlara özel bilgisayar kullanım modellerinin sergilendiği bir de “Teknolojiye Dokunun” alanı yer alacak. Demo ve stand alanlarında bilgisayar ve İnterneti keşfetme imkanı bulacak. Kadının özel hayatının temel öğelerini temsil eden; kişisel gelişim, aile ve çocuk eğitimi konulu standlarda bu konular çerçevesinde bilgisayar teknolojisi kullanımı interaktif örneklerle anlatılacak.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>