>

DİĞER HABERLER

Kahve ağacındaki güzel bebek

"Kahve ağacındaki güzel bebek, geçmişi arayan bir kadın ve aşık bir adam..." Emrah Şıhmanoğlu'nun yeni yazısı...
 
   
 
 
     
Bebekler oldum olası ilgimi çekmiştir.

Hareketlerini, mimiklerini dikkatle izlediğim bu sevimli varlıklarla empati kurmaya çalışırım hep. İnce, yeşil bir bahçe lambasını “agu cugu dugu” sesleriyle tutmaya çalışan bir bebek ortaya çıkarttığı o tarif edilmez sevimlilikten başka ne düşünebilir ki ?

Sanki o parıldayan gözleriyle bize “bakın işte bebeklik böyle bir şey oluyo” demeye çalışan o şapşal ifadelerini hatırlamaya çalışın..

Gözlerimizi ayırmadan o güzel gözlü bebeğe sevgiyle, gelecekti özlemlerimizle baktık. Sevdik. ve sanki 2-3 sene sonra ayrı hayatlarda tıpkı sana benzeyen ama bize ait başka bir mucizelerde görüşürüz dermişçesine el salladık.

Peki ya sonra ?

Beynime mıh gibi kazınan o sözcüklerinden sonra o an sana seni o bebeğin hayata bakış saflığı gibi sevdiğimi söyleyebilir miydim.. ya da o bebeği düşmesin diye tutmaya çalışan babası gibi sana duyduğum koruma güdüsünden, isteğimden söz edebilir miydim..

Ne söyleyebilirdim ki artık, hala başkasına aitken sen ! Ne söyleyebilirdim hala zincirlerin varken.

Bırak anıların odandaki sandıkta kalsın.. Yüreğin ferahlasın, beynin ışıldasın..

Geçmişinle ilgili içini kemiren, acıtan onca şeyi doldur o sandığa ve kilitle bir daha açmamacasına.. ve adını aşk koyma zamansız terkedişleri, gidişleri..

Şu dünyada sevdiğini söyleyemeyen ya da sevmeyi bilemeyen bunca insana nazire yaparcasına.. Bunu söyleyebilmek..

Bu da yeter.

***

Özlüyorum.

Uykuya dalmadan önceki o sarhoş halini ve gecenin geç bir saati mutfakta buz kıracağı ile cebelleşirken yanımda vücuduma değen bedeninin sıcaklığını özlüyorum.

Biz bize kaldığımız son gece uykuya dalmadan önce yanağıma kondurduğun öpücüklerin saflığını özlüyorum.

Birbirimize yaklaştığımız ama sevişmediğimiz o anların büyüsünü ve gözlerimizin birbirine kitlendiği zamanlarda yüzünde beliren şaşkınlık ve şefkat dolu gülümsemeleri özlüyorum.

Sonra gitarımi alıp bir iki bir şeyler tıngırdatmaya çalışıyorum.. çaldıklarımı eciş bücüş bir kağıda unutmayayım diye not ediyorum.

ve uzun uzun düşünüyorum..

iyi ki varsın aşk..

İyi ki varsın sanat ...

Emrah Şıhmanoğlu
emrask@mynet.com

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>