>

DİĞER HABERLER

"Kanser ve İnsan" toplantısı

Amerikan Hastanesi, halk sağlığını koruma ve "sağlıklı yaşam" konusunda bilinç oluşturma misyonundan yola çıkarak, aylık ücretsiz toplantılara devam ediyor...

 
   
 
 
     
AMERİKAN HASTANESİ'NDEN "KANSER VE İNSAN" TOPLANTILARI


Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi, halk sağlığını koruma ve "sağlıklı yaşam" konusunda bilinç oluşturma misyonundan yola çıkarak düzenlediği kanser hastalarını ve yakınlarını bilgilendirici, aylık ücretsiz toplantılara devam ediyor.

Kanserin sadece hastayı değil, yakınlarını da derinden etkileyen ve psikolojik destek alınması gereken bir hastalık olduğunu düşünen Amerikan Hastanesi Onkoloji ve Psikoloji Bölümü doktorlarının, bir araya gelerek düzenledikleri "Kanser ve İnsan" konulu toplantılara, hasta ve yakınları birlikte katılıyorlar. Toplantılarda tedavi sürecinde ortaya çıkabilecek psikolojik sorunlar ele alınıyor.

Amerikan Hastanesi Dopktorlarından Uzman Psikolog Yeşim Altuncu tarafından uygulanan grup psikoterapisi ile katılımcılara, hastalığın tedavisi sürecinde yaşadıklarını paylaşabilecekleri güvenli bir ortam yaratılıyor. Sağlanan bu destek aynı zamanda kanserli hastanın toplumsal yaşamdan kopmadan sağlıklı ilişkiler kurmasına da yardımcı oluyor.

Program
Konu : KANSER VE AİLE
"Kanserin Aile Üzerinde Yarattığı Psikolojik Etkiler"
Tarih : 20 Mart 2004, Cumartesi

Konu : KANSER VE ÇOCUK
"Kanserin Çocuklar Üzerinde Yarattığı Psikolojik Etkiler"
Tarih : 17 Nisan 2004, Cumartesi

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>