>

DİĞER HABERLER

Kişisel gelişime katkı...

Prima, Carrefour’la birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında; SHÇEK bünyesindeki korunmaya muhtaç çocukların yeteneklerinin ve eğilimlerinin uzman denetiminde saptanmasına yönelik pilot uygulama başlattı.
 
   
 
 
     
Korunmaya muhtaç çocukların Kişisel gelişimine katkı !

Prima, Carrefour’la birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi kapsamında; SHÇEK bünyesindeki korunmaya muhtaç çocukların yeteneklerinin ve eğilimlerinin uzman denetiminde saptanmasına yönelik pilot uygulama başlattı.

SHÇEK bünyesindeki çocukların gelişimlerine katkıda bulunmayı
amaçlayan pilot proje, Devlet Bakanı Sn. Güldal Akşit’in de yer aldığı bir
medya toplantısı ile hayata geçti.


Prima ve Carrefour işbirliğiyle yürütülen, Eyüp Çocuk Yuvası’nda düzenlenen toplantıyla duyurulan projenin amacı; SHÇEK bünyesindeki çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak, gelecekte yetenekleriyle uyumlu mesleklere yönelmelerine yardımcı olmak.

SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış ve Prima Dış İlişkiler Müdürü Elif Ekemen’in de bulunduğu toplantıda konuşma yapan Devlet Bakanı Güldal Akşit; çocukların gelişimini sağlayan bu tür projeleri bakanlık olarak desteklerini açıkladı. Prima Dış İlişkiler Müdürü Elif Ekemen ise yapılacak çalışmanın kapsamı ve hedefleri hakkında bilgi aktardı.

Eyüp Çocuk Yuvası’nda başlayan ve önümüzdeki günlerde Üsküdar Çocuk Yuvası’nda da uygulanacak proje kapsamında gerçekleşecek pilot çalışmada; çocuklara, kişisel gelişimlerinin, yeteneklerinin ve mesleki eğilimlerinin saptanmasına yönelik testler uygulanacak.


Yetenek ve becerilerinin belirlenmesine yönelik kişilik , el-göz koordinasyon, sayısal-sözel bellek durum düzeyi testlerinin sonuçlarına bağlı olarak çocukların sayıları ve kelimeleri kullanma, analitik düşünme yeteneği ile liderlik, yaratıcılık ve sanatsal özellikleri ortaya çıkacak. Pilot çalışma kapsamında ayrıca çocuğun sosyal yaşamıyla ilgili –içe ya da dışa dönük yapı-veriler de elde edilecek.

Uzmanlar tarafından hazırlanacak “Gelişim Raporu” kasım ayı sonunda SHÇEK yetkilileriyle paylaşılacak. Böylece çocukların kendi yetenekleri konusunda bilgilenmesi sağlanırken, SHÇEK uzmanının ve okul öğretmeninin çocuğu tanıyıp, doğru yönlendirmesine yardımcı olunacak.

Prima Carrefour İşbirliği
Prima, 20 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit, Adana, Mersin illerinde bir kampanya düzenledi. Carrrefourlar’da gerçekleşen kampanya çerçevesinde Prima, ürünlerinin satışından elde ettiği gelirle SHÇEK bünyesindeki korunmaya muhtaç çocuklara yönelik projeyi hayata geçirdi.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>