>

DİĞER HABERLER

Ödüllü Mimar Jacob van Rijs geleceğe şekil verecek mimari vizyonu Arkimeet’te paylaşıyor !

2003 yılından beri düzenlenen Arkimeet etkinlikleri kapsamında 2006 yılında düzenlenecek olan son konferans
 
   
 
 
     
2003 yılından beri düzenlenen Arkimeet etkinlikleri kapsamında 2006 yılında düzenlenecek olan son konferans, 12 Aralık 2006 Salı günü Whirlpool sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Arkimeet’in Aralık ayındaki konuğu, kurulduğu 1991 yılından bu yana mimarlık dünyasının gündeminden hiç düşmeyen ve çağdaş mimarlığın kilometre taşlarından birini oluşturan MVRDV mimarlık firmasının kurucularından mimar Jacob van Rijs.

Arkimeet, dünya çapında ünlü mimarların ve tasarımcıların Türkiye’ye davet edilerek işlerini ve mimarlıkla ilgili görüşlerini Türkiye’deki profesyoneller, akademisyenler ve öğrenciler ile paylaşmalarını sağlayan ve Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından organize edilen konferanslar ve sergiler serisi.


Çok geniş bir yelpazede mimari uygulamalar üreten MVRDV’in, Münih’deki 50 bin m2’lik ofis tasarımından Japonya’nın Niigata şehrinde düzenlenen sanat trienali için pavyon tasarımına, Kopenhag’daki iki silonun konuta dönüştürülme çalışmasından Madrid’deki sosyal konut ve Hamburg yakınlarındaki Mobility Park projesine kadar bir dünyanın birçok yerinde tasarımlara imza atmış bir firma.

Konferansta konuşacak olan 1964 doğumlu Hollandalı mimar Jacob van Rijs ise, 1991’de kurulan MVRDV’nin, Winy Maas ve Nathalie de Vries ile birlikte kurucu ortağıdır. Delft Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 1990’da mezun olan van Rijs, Londra’da bulunan Architectural Association (AA), Amsterdam’daki Berlage Enstitüsü’nün de aralarında bulunduğu Amsterdam, Rotterdam, Tilburg ve Arnhem’da birçok mimarlık okulunda ders vermiştir.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>