>

DİĞER HABERLER

Onlara kazanma şansı verin

22 Ocak 2004 tarihinden itibaren tüm Migros’lardan alınan P&G ürünleri zihinsel engelli sporcu adaylarını, başarma keyfini yaşamaya bir adım daha yakınlaştıracak.
 
   
 
 
     
P&G ve MİGROS

Özel Olimpiyat Türkiye’nin
500 Sporcu Daha Yetiştirmesine Destek Veriyor

Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’na yeni yılda ilk destek P&G ve Migros’dan geldi. P&G ve Migros işbirliği ile gerçekleştirilen kampanya sonunda Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’nun sporcu sayısı 5500’e çıkacak...

“Bana kazanma şansı verin, kazanmasam bile çabamda cesur olmama yardım edin” sloganıyla yola çıkan zihinsel engelli sporcu adaylarına P&G ve Migros’dan destek. P&G ve Migros işbirliğiyle 22 Ocak 2004 tarihinde başlatılacak olan kampanya Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’na “500 sporcu daha” kazandıracak.

22 Ocak 2004 tarihinden itibaren tüm Migros’lardan alınan P&G ürünleri zihinsel engelli sporcu adaylarını, başarma keyfini yaşamaya bir adım daha yakınlaştıracak. Ürünlerden elde edilen yardımlar, zihinsel engelli sporcuların eğitimlerine destek verecek, böylece onlara kazanma şansı verecek.

1982’den bu yana faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu, gönüllülerin destekleriyle şimdiye kadar 9 dalda 5.000 zihinsel engelli sporcu yetiştirdi. 2005 hedefleri 25.000 sporcu olan Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin bu çabasına ve idealine şimdi de P&G ve Migros destek veriyor.

Kampanyayı duyurmak amacıyla düzenlenen basın toplantısında P&G Dış İlişkiler Koordinatörü Hayrünnisa Aligil, zihinsel engellileri spor yapmaya teşvik etmek ve onları topluma kazandırmak için çaba sarf eden Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’na destek vermenin kurumsal sosyal sorumluluk anlayışlarının bir parçası olduğunu söyledi. P&G’nin bu fikirden hareketle projeyi başlatma kararı aldığını belirten Aligil, bu çabada zihinsel engelli sporcuların yanında olmaktan ve onların heyecanını paylaşmaktan mutluluk duyduklarını sözlerine ekledi.

Toplantıda söz alan Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin sporcu sayısını arttırmak için gönüllülerin ve sponsorların desteğinin önemine değindi. P&G ve Migros’a başlattıkları kampanyadan ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Sabancı, “2004’ün başında P&G ve Migros’un desteğiyle 500 sporcu daha kazanmak, hedeflerimize ulaşmak için bize umut aşıladı” dedi.

Migros Halkla İlişkiler Müdürü Ahu Başkut Alyanak ise konuşmasında P&G ile birlikte zihinsel engelli sporcu adaylarına destek verecek bir projeye başlamaktan memnuniyet duyduklarını belirtti. Toplumun sorun ve ihtiyaçlarının, mutluluk ve başarılarının herkesi yakından ilgilendirdiğini, iyi bir kurumsal vatandaş olarak Migros'un toplumun gelişimine katkı sağlayacak her alanda destek ve katkı sağlamaya çalıştığını belirtti. Migros'lardan hiçbir ilave bedel ödemeden satın alınan P&G ürünlerinin projeye, yeni sporcuların gelişmesine, eğitimine direkt katkı sağlayacağını, Özel Olimpiyatlar'a katılacak yeni sporcuların özgüven, enerji, mutluluk ve cesaret dolu başarılarını alkışlamak için sabırsızlandıklarını belirtti. P&G ve yetkililerine, Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu'na ve yetkililerine teşekkür ederek, Özel Olimpiyatlar'a Türkiye'den katılacak sporculara başarılar diledi.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>