>

DİĞER HABERLER

Prenses günlükleri açılıyor 

Kaynağını tarihten alan romanlar son yıllarda okurun büyük ilgisini çekiyor. Bu tarz romanlara İş Bankası Kültür Yayınları tarafından üç yeni halka daha eklendi.
 
   
 
 
     
Genç okurlara yönelik olarak hazırlanan Prenses Günlükleri... Tarihe yön veren kadınların, genç kızlık dönemlerine odaklanan, tarihi gerçeklere dayalı kurmaca günlükler bir seri halinde yayınlanıyor. Serinin ilk üç kitabı Mısır Prensesi Kleopatra, İngiltere Kraliçesi 1.Elizabeth ve Rus Çarı 2'nci Nikolay'ın en küçük kızı Anastasya'yı konu alıyor.

Genç okurlara tarihi olayları renkli ve farklı bir çerçeveden sunmayı amaçlayan seri Versailles Prensesi Marie Antoinette, Castilla'nın Mücevheri İsabel ve Matamba'nın Savaşçı Prensesi Nzingha ile tamamlanacak.

Serinin ilk kitabı Mısır Prensesi Kleopatra'ya ayrılmış. Hem güzelliği hem de zekasıyla tarihe damgasını vuran Kleopatra'nın günlügü bu alandaki yapıtlarıyla tanınan Amerikalı yazar Kristiana Gregory'nin kaleminden çıkmış. Kleopatra Nil Prensesi adlı bu kitap antik dünyanın önemli kadın figürlerinden biri olan Kleopatra'nın genç kızlığını yansıtıyor.

Tudor Hanedanının Kırmızı Gülü henüz 11 yaşında küçük bir çocukken siyaset dünyasının tüm entrikalarıyla tanışan 1.Elizabeth'in öyküsü üzerine kurulu. Bu kitap Kathryn Lasky'nin kaleminden çıkmış.

Anastasya Son Grandüşes ise Rus Çarı 2'nci Nikolay'ın küçük kızı Anastasya'nın öyküsünü konu alıyor. Carolyn Meyer'in yazdığı bu kitap savaşın ülkesini sürüklediği karmaşa içinde çocukluktan ilkgençliğe adım atan Anastasya'nın gözünden dönemi anlatıyor.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>