>

GÜZELLİK

Makyaj Hataları

Makyaj, görünümünüz için mükemmel bir araçtır ama doğru yapıldığında...
 
   
 
 
     

ÇOK FAZLA YA DA ÇOK AZ MAKYAJ YAPMAK

Makyajınız zamana ve yere uygun olmalıdır. Gündüz market alışverişine giderken yaptığınız makyajla gece yemeğe giderken yaptığınız makyaj arasında bir fark olmalı. Yüzünüzü biraz renklendirmek günlük kullanım için daha iyi bir seçenektir. En iyi ve en az makyaj için; güzel bir nemlendirici, göz altı kremi, pembeleştirici kullanın. Kirpiklerinizi kıvırın ve dudaklarınıza parlatıcı sürün.

RENKLERİNİZİ, ÜRÜNLERİNİZİ VE TEKNİĞİNİZİ GÜNCELLEMEMEK

Hala ilk makyaj yapmaya başladığınızda kullandığınız maskarayı, kalemi ve parlatıcıyı mı kullanıyorsunuz? Eğer cevabınız evetse hemen yeni ürünler almaya gitmelisiniz.

YANLIŞ RENK FONDÖTEN KULLANMAK

Mükemmel bir cilde ve makyaj tekniğine sahip olabilirsiniz ama cildinizin rengine uymayan bir fondöten kullanıyorsanız bunun sonuçları berbat olabilir. Cildinize tamamen uyan bir renk tonu seçtiyseniz mükemmel bir görünüme sahip olmanız çok kolay olacaktır.

GÖKKUŞAĞI GİBİ FAR SÜRMEK

Aldığınız far setinin içinde birkaç renk bulunması bir kerede hepsini süreceksiniz demek değildir. Makyaj uzmanlarına göre bir kere de üçten fazla renk kullanılmamalı. Bu 3 rengin en koyusunu göz kapağınızın en üstü ve en altına, en açığını kaşınızın olduğu bölüme ve orta renkte olanla da göz kapağınıza gölge vermelisiniz. Günlük kullanım için ise açık bir renk tercih edin ve onu sürün.

YÜZÜNÜZDEKİ TEK BÖLGEYE FAZLA İLGİ GÖSTERMENİZ

Yüzünüzdeki tek bölgeyi iyileştirmek ile abartmak arasında ince bir çizgi var. Mesela göz makyajınızı abartırsanız insanlar güzel gözlerinize bakmak yerine aşırı göz makyajınıza dikkat ederler ve bunu istemezsiniz. Püf nokta gözlerinize daha fazla özen gösterip yüzünüzün diğer kısmına da hafif bir makyaj yapmaktır.

DUDAKLARINIZIN DOLGUN GÖZÜKMESİ

Dudaklarınızın dolgun görünmesi ama gülünç durmaması için ilk önce parlatıcı sürün ardından da dudaklarınızın üzerinden kalemle geçin. Ama ince bir çizgi çekin ki fazla abartılı gözükmesinler. Amaç dudaklarınızı silikon yapılmış gibi göstermek değil sadece doğal bir dolgunluk kazandırmak.

KAPATICI KULLANMAYLA KAPATMAYI KARIŞTIRMAYIN

İkisinin de aynı amaçla kullanıldığı düşünülebilir ama ikisi arasından çok büyük fark var. Kapatıcılar gözlerinizin altındaki halkaları kapatmak ve cildinizi parlatmak için kullanılır. Kapatıcaların kremsi özelliğe sahip olması ve fondöten renginizden bir ya da iki renk açık olmalıdır. Kapatmak ise yüzünüzdeki lekeleri kapatmak için kullanılır ve fondöteninizle aynı renkte olmalıdır. Aslında yüzünüzü mükemmel bir şekilde kapatmak istiyorsanız fondöteniniz iki kat olmalıdır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>