>

DİĞER HABERLER

Sabancı Müzesine Ücretsiz Servis!

Sakıp Sabancı müzesinde'ki "İnsan ve At" sergisine sanatseverlerin rahat ulaşabilmesi için, Pazar günleri Şişli Belediyesi önünden ücretsiz otobüs seferleri başladı!
 
   
 
 
     
Sabancı Holding'ten yapılan açıklamaya göre, İstanbul Arkeoloji Müzeleri ile Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi'nin işbirliği ile haziran ayında açılan "Doğada Güç Birlikteliği; İnsan ve At" adlı arkeoloji sergisi, toplam bir yıl süreyle Emirgan'daki Sakıp
Sabancı Müzesi'nde açık kalacak.

Tarihi Atlı Köşk'ün bahçesinde sergilenen eserler, insanın ve atın binlerce yıllık geçmişini ve dayanışmasını anlatıyor.

Sergide, İstanbul Arkeoloji Müzeleri koleksiyonlarında yer alan 49 adet taş eser sergileniyor.

Sergide yer alan eserler, dört ana başlık altında gösterime sunuluyor. Destansı Devirler, Yunan Devri, Roma Devri ve Bizans Devri başlıkları altında yer alan ve MÖ 5. Yüzyıl'dan MS 6. Yüzyıl'a kadar olan dönemi kapsayan eserler; genellikle av, tören, tarım, sunu ve
mitolojik temaları içeriyor.

Şişli Belediyesi tarafından konulan servis otobüsleri, pazar günleri saat 11.00 ve 13.30'da Şişli Belediyesi önünden Sakıp Sabancı Müzesi'ne, 12.30 ve 16.30'da Sakıp Sabancı Müzesi'nden Şişli'ye hareket edecek.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>