>

DİĞER HABERLER

Salonlarda yaz rehaveti

Salonlara yaz rehaveti hakim. Bu hafta yalnızca iki yeni film var; Johnny Depp’li "Gizli Pencere" ve Oscarlı animasyon Ruhların Kaçısı. Talip Ertürk haftanın filmleri yorumluyor.
 
   
 
 
     
Secret Window-Gizli PencereFinalin kadar konuş

Stephen King’in, "Gizli Pencere, Gizli Bahçe" adlı hikayesinden uyarlanan Gizli Pencere, Hollywood’un yıldız senaristi David Koepp tarafından yazılmış ve yönetilmiş. Johnny Depp, John Turturro ve Maria Bello başrollerde. Gizli Pencere’de Johnny Depp’in canlandırdığı yazar Mort Rainey karısı tarafından aldatıldıktan sonra göl kenarındaki küçük kulübesine sığınıyor ve yeni kitabı üzerinde ‘çalışmaya çalışıyor’. Bu sırada John Turturro’nun hayat verdiği ‘redneck’ John Shooter ortaya çıkıyor ve Rainey’i yıllar önce kendisinden çaldığı bir hikaye yüzünden tehdit etmeye başlıyor… Gizli Pencere, iyi yazılmış diyalogları ve karşılıklı döktüren Johnny Depp ve John Turturro sayesinde tatmin edici olmayı beceriyor. Ancak film final bölümünde klişelere sığınarak hayal kırıklığı yaratıyor.

Spirited Away-Ruhların KaçışıAnimasyonun zirve noktası

Hollywood Pixar aniamsyonları ile servetine servet katarken, animasyonun anavatanı Japonya’dan Hayoa Miyazaki Hollywood’a tek başına kafa tutuyor. Başyapıtı Prenses Mononoke’den sonra sinemayı bıraktığını açıklayan ancak Ruhların Kaçışı ile muhteşem bir dönüş yapan büyük usta, En İyi Animasyon Oscar’ı kazanan Ruhların Kaçışı ile animasyon sineması tutkunlarını gönülden vurdu. Japon usulü bir ‘Alice Harikalar Diyarında’ hikayesi anlatan Ruhların Kaçışı, teknik kusursuzluğunun yanı sıra, hüzünlü bir duyarlılığa ve 7’den 7’e herkesi sarıp sarmalayacak bir hikayey sahip. Animasyon sevenler zaten kaçırmaz ama, Ruhların Kaçışı, animasyon sinemasına mesafeli duranların bile gönlünü çelebilecek güzellikte.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>