>

DİĞER HABERLER

Sezen'in son serçesi büyüdü !

Daha 12 yaşındayken Sezen Aksu'ya vokalistlik yapmaya başlayan, ardından Deniz Seki ve Ege gibi isimlerle çalışan Tuğba Özerk, artık kendi kanatlarıyla uçuyor. Özerk'in ilk albümü ‘‘Dün Gibi’’ piyasaya çıktı.
 
   
 
 
     
7 yaşında TRT ve İzmir Devlet Konservatuvarı'nın çocuk korolarında kadrolu olarak çalışmaya başlayan genç şarkıcı, okul hayatı devam ettiği sıralarda Sezen Aksu'nun dikkatini çekti. Okulunu bitirdikten sonra Deniz Seki ve Ege'ye de vokalistlik yapmaya başlayan Tuğba Özerk, daha sonra ‘‘Böyle mi Olacaktı’’ adlı televizyon dizisinde oyunculuğu denedi.

Ülkemize gelen Ricky Martin'in tercümanlığını üstlenerek dikkatleri çeken 22 yaşındaki Özerk, yaklaşık bir yıldır üzerinde çalıştığı albümü ‘‘Dün Gibi’’yi de nihayet tamamladı. Çocukluğundan beri Sezen Aksu'yu tanıdığını söyleyen şarkıcı, Minik Serçe'nin kendisi için bir idol olduğunu söyledi:

‘‘Sezen Hanım'la İzmir'den aile dostuyuz. 8 yaşındayken merhum Onno Tunç ve Sezen Aksu, İzmir Fuarı'na gelmişti. Babam ona beni tanıttıktan sonra sesimi dinletti. Belalım adlı şarkısını okumuştum. Bebekliğimi bilen ve benden bir çocuk şarkısı bekleyen Sezen Aksu, bunu duyunca şok oldu. 3 yıl aradan sonra, evimize telefon açarak yılbaşı programına çağırdı. 1991 yılı sonunda babamla birlikte gelip kendisinin evinde kaldık. BKM'de Sezen konserleri devam ediyordu. Beni devamlı sahneye almaya başladı. Bu beraberlik benim önümü açtı. Albüm çıkardığımdan kendisinin haberi yok, sürpriz olacak.’’ 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>