>

DİĞER HABERLER

Smart’ta Yeni Bir Boyut: Smart Forfour

Küçük ölçüleri, beklenenin çok ötesinde güvenliği ve fonksiyonelliği ile dikkat çeken bu şehir otomobili, bir yaşam tarzının sembolü oldu. Tıklayın!
 
   
 
 
     
DaimlerChrysler 1998 yılında alışılmışın ötesinde bir markayı otomobil dünyasına tanıttı: Smart.

Küçük ölçüleri, beklenenin çok ötesinde güvenliği ve fonksiyonelliği ile dikkat çeken bu şehir otomobili, bir yaşam tarzının sembolü oldu. Sıradan olmayan, düşünen, sorgulayan, hayata farklı bir açıdan bakan insanların otomobili olan smart model paletine City Coupé ve City Cabrio’nun yanısıra 2003 bahar aylarında Smart Roadster ve Roadster Coupé modelleri de eklendi.

Bu noktaya kadar iki kişilik modellerden oluşan smart ürün gamına ilk kez dört kişilik bir otomobil eklenecek: smart forfour.

3752 mm uzunluğundaki dört kapılı bu otomobil, güvenlik açısından limuzinleri aratmıyor. Tüm smart modellerinde olduğu gibi Tridion güvenlik hücresi, yolcu kabinini oluşturuyor. İki renkli karoseri yapısı ile de vurgulanan Tridion yapı tarzının sağladığı koruma, seri donanım kapsamında olan ESP (elektronik stabilite programı), dört tekerlekte disk frenlerle güçlendiriliyor. ESP ayrıca, hidrolik fren destek sistemi, diferansiyel kilidi, ABS ve elektronik fren dağıtıcısı fonksiyonlarını da içeriyor. smart forfour’da ön ve yan hava yastıkları seri donanım kapsamında iken, yan pencerelerde hava yastıkları isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Dört kişilik kullanımda 270 litre olan smart forfour bagaj hacmi, arka koltukların kısmen yatırılmasıyla 620 litreye, tamamen yatırılmasıyla da 910 litreye çıkarılabiliyor.

smart forfour iki dizel, üç benzin motor seçeneği ile 2004 Nisan ayında satışa sunulacak.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>