>

DİĞER HABERLER

Tamamıyla Yeni Volvo S40!

Volvo otomobil Şirketi küçük otomobil segmentindeki yeni dört kapılı modeli Volvo S40’ın ilk fotoğraflarını yayınlıyor. Tıklayın!
 
   
 
 
     
Tamamıyla Yeni Volvo S40 – tam boy niteliklerinde küçük boy

Volvo’nun giriş seviyesi modeli, yenilikçi iç tasarımı, sınıfında öncü emniyet özelliği ve beş silindirli ve dört tekerlek çekişi de içeren güç takımlarıyla ileriye emin ve kararlı bir adım atıyor.

Yeni Volvo S40 ilk defa Eylül’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak.

Volvo S40, cip segmentini yeniden tanımlayan Volvo XC90’ın başarısından sonra Volvo Otomobilleri’nin tamamıyla yeni ilk modeli.

Herşeyiyle yeni Volvo S40 1995’te piyasaya sürülen S40’ın yerini alıyor. Volvo’nun, daha büyük Volvo S60 ve S80 modelllerini de içeren S serisinde giriş modeli olacak.

"Yeni Volvo S40 ile müşterilerimize büyük otomobilin yararlarını küçük boyda sunuyoruz. Bu özellik heyecanlandırıcı tasarım ve sıradışı yol tutuşla birleştiğinde yeni S40’ı bu segmentte oldukça potansiyel bir rakip haline getiriyor," diyor Volvo Otomobilleri Başkanı ve Genel Müdürü Hans-Olov Olsson.

Markayı yaş yelpazesinin daha altlarına doğru genişletmek Volvo Otomobillerinin stratejisinin önemli bir kısmı – giriş seviyesi modelinin genç müşterilere hitap etmesi özellikle önemli.

"Müşterileri Volvo ailesine mümkün olduğu kadar erken yaşta çekmeye çalışıyoruz ve Volvo S40 kesinlikle genç müşterilere çekici gelecek," diyor Hans-Olov Olsson.

Volvo S40 dışarıdan geleneksel tasarım lisanının modern evrimi olan şüphe götürmez bir Volvo.
Otomobilin içi otomotiv dünyasında türünün ilk örneği olan ve bir ayrıcalık, sadelik ve alan hissi uyandıran, serbest hareket eden ince bir merkezi konsola sahip.
"Merkezi konsol yeni Volvo S40’ın tasarım ikonu," diyor Volvo Otomobilleri Tasarım Direktörü Henrik Otto.
"Otomobil sektöründeki konumumuzu, rakiplerin ne yaptığına bakanlar olarak değil, öncüler olarak sürdürmeyi planlıyoruz. Bu nedenle ne yapmadıklarına bakmamız çok daha değerli," diye devam ediyor Henrik Otto.

Volvo Otomobilleri yeni Volvo S40’ta büyük bir yenilik olan yüksek germe çelik kullanmaya devam ediyor. Yeni ön yapıda, otomobilde bulunanlara en yüksek emniyeti sağlamak üzere yüksek teknoloji bir etkileşimde dört farklı türde çelik kullanıldı.

"Doğal olarak, hedefimiz daha büyük modellerimizle aynı emniyet düzeyini daha küçük boyutlarda sağlayan yeni Volvo S40’ın sınıfındaki en emniyetli otomobil olması," diyor Hans-Olov Olsson.

Yeni Volvo S40 serinin en üstünde yer alan 220 bg’lik T5 model, 5 silindirli motor seçiminin yanı sıra 136 bg’e sahip turbodizel 4 silindirli motor seçimiyle de piyasaya çıkartılmıştır.

Volvo S40 T5 AWD versiyonuna da sahiptir yani , 6 düz vitesli Volvo’nun elektronik olarak kontrol edilen dört tekerlek çekişine.

Motor yelpazesi 2004’te, 4 silindirli benzinli motorlarla çeşitlendirilecek.

Yeni Volvo S40 Belçika’da Ghent’de 340 milyon Euro harcanarak yeniden yapılanan ve modernleştirilen Volvo Otomobilleri fabrikasında üretilecek.

Üretim bu sonbaharda başlayacak. Yeni Volvo S40 2003’te sadece İsveç’te satılıp, dünyanın diğer yerlerinde 2004 başlarında çıkacak.

2004 için satış hedefi 70,000 otomobil, bunun 20,000 adetinin yeni Volvo S40 için tek başına en büyük Pazar olan ABD’den talep edilmesi bekleniyor.

Yeni Volvo S40, aynı teknolojiyi paylaşan yeni Volvo modelleri yelpazesinin ilki. Sırada 2004’ün ilk yarısında oto galerilerine girecek olan spor station vagon Volvo V50 var.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>