>

DİĞER HABERLER

DenizBank’tan İhracatçıya 135 Milyon Dolarlık Destek!

İhracatın finansmanı amacıyla 75 milyon dolarlık kredi için piyasaya çıkan DenizBank, büyük ilgi nedeniyle krediyi 135 milyon dolara yükseltti.
 
   
 
 
     
Genel Müdür Ateş, “Bu ilgi, DenizBank’ın güçlü mali yapısına ve geleceğine duyulan güvenin bir ifadesidir. Uluslararası piyasalardanulusal bankacılığımıza verilen bu desteğin uzantısı olarak DenizBank’ın da ihracata desteği artarak devam edecektir” dedi.

DenizBank, 3 bini aşkın ihracatçı müşterisine finansman desteği sağlamak amacıyla 1 yıl vadeli, 135 milyon dolarlık sendikasyon kredisi aldı.

Krediye ilişkin anlaşma, 10 Ekim 2003 günü, kreditör bankaların temsilcilerinin de katıldığı bir törenle İstanbul’da imzalandı.

Yıllık maliyeti Libor+%0.85 olan kredi için 75 milyon dolarlık planlama ile uluslararası piyasalara çıkan DenizBank, piyasalardan gösterilen büyük ilgi nedeniyle kredi tutarını 135 milyon dolara kadar yükseltti.

Toplam 15 ülkeden 28 bankanın katıldığı krediyi American Express Bank, Bank of New York, HSH Nordbank AG, HVB Group, RZB, Standard Bank London Limited, Standard Chartered Bank ve Wachovia Bank aranje ettiler.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, kredi anlaşmasının imza töreninde yaptığı konuşmada, uluslararası piyasalarda görülen bu büyük ilginin, Türkiye'deki olumlu ekonomik gelişmelerin yanı sıra DenizBank’a ve Zorlu Grubu’na duyulan güvenden kaynaklandığını söyledi ve şöyle konuştu:

“DenizBank Finansal Hizmetler Grubu, güçlü mali yapısı, sermayedarı Zorlu Grubu’ndan aldığı güç ve son iki yılda Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu bünyesinden yaptığı stratejik satın almalar ile çok başarılı bir büyüme süreci içinde. Talebimizin çok üzerinde gerçekleşen sendikasyon kredisi, bu sürecin, uluslararası finans kuruluşları tarafından da yakından izlendiğini göstermektedir. 15 ülkeden 28 bankanın katıldığı kredi, DenizBank’a ve Zorlu Grubu’na duyulan güvenin bir ifadesidir.”

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>