>

DİĞER HABERLER

Uluslararası görevde bir kadın...

STAGE İletişim Danışmanlığı Kurucusu ve Genel Müdürü Zehra Güngör uluslararası bir göreve atandı...
 
   
 
 
     
Zehra Güngör dünya üzerinde 100 ülkeden yaklaşık 1000 üyesi olan Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA'nın 80 kişilik yönetim konseyinde Türkiye'yi temsil eden üç konsey üyesinden biri seçildi.

Güngör, Türk halkla ilişkiler sektörünü ve Türkiye'nin tanıtımını IPRA gibi uluslararası bir platformda en iyi şekilde tanıtmaya çalışacak.

ZEHRA GÜNGÖR

1959'da Ayvalık'ta doğdu. Orta öğrenimini İzmir Maarif Koleji (Bornova Anadolu Lisesi)'nde tamamladı.

Yüksek öğreniminde İngiliz ve Amerikan Edebiyatı, dilbilim, Klasik Yunanca, kütüphanecilik ve pedagoji okudu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi.

Almanya'da Goethe Enstitüsü'nü tamamlayarak Almanca Dili Yeterlilik Sertifikası aldı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde "Halkla İlişkiler'de Toplam Kalite Yönetimi" konulu yüksek lisansını yaptı. Aynı bölümde doktora çalışmalarını sürdürüyor.

Gazeteciliğe 1982'de Cumhuriyet Gazetesi'nde stajyer olarak başladı. Günaydın (muhabir), İstanbul Yeni Asır (editör), Ekonomik Bülten (haber müdürü), Milliyet (ekonomi köşe yazarı) gazetelerinde çalıştı.

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün bursunu kazanarak 1987'de New York'ta bir yıl süreyle gazetecilik stajı yaptı. McGraw - Hill Grubu yayınlarında (Business Week, Securities International, Construction Week, Oil Gram News/Price, Aviation Week, Global Alert, vd.) muhabir ve editör olarak çalıştı.

Japon Dışişleri Bakanlığı'nın bursuyla 1997'de Japonya'da Japon ekonomisi ve medyasıyla ilgili incelemelerde bulundu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 1996'da en iyi röportaj ödülünü, 1998'de en iyi seri röportaj ödülünü, 1999'da röportaj dalında yılın gazetecisi ödülünü aldı. Mayıs 2000'de ilk anı-roman kitabı "Yasak Ülke" yayınlandı.

İngilizce (iyi), Almanca (orta), İspanyolca ve Yunanca (zayıf) bilen Zehra Güngör, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Halkla İlişkiler Derneği HID, Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği HDD, Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA, Propeller Club, Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER kurucu üyesi, Yeşilyurt Spor Kulübü, Ayvalık Tenis Kulübü üyesi. Güngör, evli ve Melisa'nın annesi.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>